Już ponad milion wniosków o 500 zł na dziecko

TVN24 Biznes


Ponad milion wniosków o świadczenie z programu Rodzina 500 plus złożono już w urzędach oraz online - poinformował w czwartek resort rodziny, pracy i polityki społecznej.

WSZYSTKO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ O PROGRAMIE RODZINA 500 PLUS

Z początkiem kwietnia ruszył program Rodzina 500 plus, dzięki któremu rodzice mogą otrzymać świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko, a rodziny mniej zamożne - również na pierwsze.

Ile wniosków?

Według danych resortu dotychczas przez internet złożono już ponad 280 tys. wniosków, a w urzędach ok. 730 tys. Jak mówił wiceminister Bartosz Marczuk, 95 proc. wniosków internetowych złożono za pośrednictwem banków.

Wnioski o świadczenie można składać – oprócz ZUS - m.in. przez bankowość elektroniczną, a także w formie papierowej - w samorządach i na poczcie. Osoby, które chcą wypełniać wnioski poprzez internet mogą korzystać z takich stron jak: www.rodzina500plus.gov.pl, www.obywatel.gov.pl, oraz oficjalnych stron ministerstw czy niektórych banków.

Na złożenie pierwszego wniosku są trzy miesiące. Aby otrzymać świadczenie z wyrównaniem od 1 kwietnia, wniosek należy złożyć do 1 lipca włącznie.

Program Rodzina 500 plus. Jak wypełnić wniosek?

Program Rodzina 500 plus. Jak wypełnić wniosek?tvn24

Autor: ToL//km / Źródło: PAP