Pieniądze

"Masz prawo być bogatym". Te cechy pomogą odnieść sukces

Pieniądze

ShutterstockNiezależnie od osobowości, sytuacji w gospodarce czy momentu w historii, są ponadczasowe prawdy, które prowadzą do pełnego wykorzystania własnego potencjału

Chcesz zostać "człowiekiem sukcesu"? Niezależnie od osobowości, sytuacji w gospodarce czy momentu w historii, są ponadczasowe sposoby, które pomagają w pełnym wykorzystaniu własnego potencjału. Poniżej przedstawiamy cechy, które łączą wszystkich odnoszących sukces.

Zawdzięczający wszystko swojej pracy przemysłowiec Andrew Carnegie był najbogatszym człowiekiem świata na początku XX wieku oraz doskonałym przykładem pokazującym, co jest potrzebne do osiągnięcia wielkości. Swojej wiedzy nie zachował jednak tylko dla siebie. W 1908 roku spotkał się z dziennikarzem Napoleonem Hillem i zdecydował, że to właśnie on będzie pośrednikiem w dzieleniu się jego strategią ze światem.

Ich rozmowy oraz obserwacje setki milionerów stały się podstawą do napisania książki "Myśl i bogać się" (ang. "Think and Grow Rich"), która pozostaje jednym z bestsellerów wszech czasów.

Ponadto, w 1954 roku, Hill wygłosił serię wykładów w Chicago, które stanowią rozszerzenie myśli zapisanych w książce. Obecnie treść wykładów jest zbierana do druku i ukaże się w książce "Twoim prawem jest być bogatym" (ang. "Your Right to Be Rich").

Na tej podstawie serwis Business Insider wskazuje cechy, które są wspólne dla ludzi sukcesu:

1. Mają określony cel

- Większość ludzi na świecie może odnieść duży sukces, jeśli tylko zdecydują się, jak bardzo chcą sukcesu i na jakich warunkach chcą go osiągnąć - pisze Hill.

2. Znają motywy

Bycie doradcą w dużej firmie po dwóch latach nauki w szkole handlowej jest świetnym celem dla ludzi, ale nie oznacza niemal nic, jeśli kierujemy się przy tym podstawowymi motywami, aby kroczyć wyłącznie dobrą ścieżką. Należy pamiętać, że ludźmi sukcesu są bowiem zawsze osoby, które mają określone cele i są napędzane przez pasję.

3. Są wytrwali

Hill podkreśla, że wytrwałość jest konieczna, aby przetrwać trudności i użyć ich jako swoistej motywacji do dalszych, jeszcze mocniejszych prób.

- Sukces nie wymaga żadnych wyjaśnień: niepowodzenie nie pozwala na żadne alibi - wyjaśnia.

4. Są samowystarczalni

Utalentowana grupa i wsparcie są konieczne, ale największe sukcesy odnoszą ludzie o największym stopniu samodzielności, który pozwala im osiągnąć określony cel, niezależnie od okoliczności.

5. Są decyzyjni

- Jeśli nie masz zwyczaju podejmowania decyzji szybko i zdecydowanie, próżnujesz w czasie pracy, zwlekasz, wówczas niszczysz inicjatywę osobistą - mówi Hill.

6. Zbierają informacje przed wyciągnięciem wniosków

Należy pamiętać, co dodaje Hill, aby nie podejmować decyzji lub tworzyć opinii na temat danej osoby czy tematu na podstawie kaprysów, ignorując istotne dane.

- Dobry przywódca jest osobą, która zwraca uwagę na wszystko, co dzieje się wokół niego, potrafi dostrzec dobre i złe rzeczy, pozytywy i negatywy - twierdzi Hill. - Dostrzega nie tylko te rzeczy, które go interesują, spostrzega wszystko, co może go zainteresować lub wpłynąć na interesy - tłumaczy.

7. Kontrola entuzjazmu

Wszyscy ludzie sukcesu są pewnego rodzaju przebierańcami - mówi Hill. To znaczy, że mają prawdziwą pasję i namiętność w tym, co robią, jednak potrafią komunikować się z innymi bez przesadnego entuzjazmu.

8. Słuchają więcej niż mówią

Ludzie sukcesu nie muszą używać rozmów jako swoistego paliwa, ale raczej jako sposobu do "nauki innej osoby".

9. Są niezwykle charyzmatyczni

Hill zwraca ponadto uwagę na błędne myślenie, że rodzimy się jako atrakcyjne towarzysko osoby. Ostatecznie wszystko bowiem sprowadza się do słuchania z uwagą rozmówcy i bycia przychylnym dla ich perspektyw.

10. Nauka na błędach

Podstawową różnicą między tymi, którzy osiągają swój cel, a tymi, którzy zawodzą jest postrzeganie błędów. Ludzie sukcesu potrafią bowiem przekuć błędy w wartościowe doświadczenie i naukę, a nie w upokarzającą porażkę.

Każdego dnia na świecie przybywa ponad 2,5 tys. milionerów:

Każdego dnia na świecie przybywa ponad 2,5 tys. milionerówTVN24 Biznes i Świat

Autor: mb / Źródło: Businees Insider

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock