Jak stracić 355 mln dolarów w dwa tygodnie? Wie to szef Twittera

Pieniądze

thewaltdisneycompany.comJack Dorsey nie ma powodów do zadowolenia

To były fatalne dni dla Jacka Dorseya. Akcje obu firm, które założył i których jest szefem - Twittera i Square - dramatycznie zanurkowały, co spowodowało obniżenie wartości rynkowej tych spółek łącznie aż o 3,7 mld dolarów. Jeśli to jakieś pocieszenie dla inwestorów, to Dorsey doskonale czuje ich ból, bo sam stracił ponad 355 mln dolarów.

Akcje Square straciły 22 proc. w piątek, co było zdecydowanie największym jednodniowym spadkiem odkąd firma, która opracowała system elektronicznej płatności na platformy mobilne, zadebiutowała na giełdzie w listopadzie ub. roku. 69,5 mln akcji Square, które posiada Dorsey, jest teraz wartych 196,7 mln mniej niż w czwartek.

Twitter rozczarował

Z kolei papiery Twittera zanurkowały o 16 proc. 27 kwietnia, co było największym jednodniowym spadkiem w tym roku. Wszystko przez kwartalne wyniki firmy, które okazały się gorsze od oczekiwań i rozczarowały inwestorów. W pierwszym kwartale bieżącego roku Twitter zanotował stratę netto w wysokości 79,7 mln dolarów. Od momentu opublikowania kwartalnego raportu akcje serwisu społecznościowego straciły już 20 proc. Wyprzedaż obniżyła wartość 23,9 mln akcji, które posiada Dorsey o 79,9 mln dolarów - podaje Market Watch. Jeśli weźmiemy pod uwagę dodatkowy 8 proc. spadek akcji Square od momentu publikacji wyników Twittera to majątek 39-latka, szefa obu spółek, uszczuplił się o 355,2 mln dolarów.

Autor: tol / Źródło: Market Watch

Źródło zdjęcia głównego: thewaltdisneycompany.com