Pieniądze

Uważaj na swoje pieniądze. Popularny bank ostrzega przed atakami hakerów

Pieniądze

ShutterstockING Bank Śląski ostrzega przed atakami hakerów

"Prosimy uważać na strony internetowe wyłudzające dane logowania do bankowości internetowej ING BankOnLine" - czytamy w komunikacie na stronie banku.

Jak wskazuje bank w ostatnim czasie rozsyłane są e-maile od osób podszywających się pod ING Bank Śląski z linkiem do strony podobnej do prawdziwej strony ING Banku Śląskiego. Fałszywa strona zachęca do podanie pełnego hasła do systemu ING BankOnLine jak i numeru PESEL. W ten sposób cyberprzestępca otrzymuje dostęp do Twojego konta.

W komunikacie podano przykłady fałszywych wiadomości:

Przykład 1Dostęp do Twojego konta ING został zablokowany!W trosce o bezpieczeństwo naszych klientów zablokowaliśmy twoje konto w systemie ING Bank Śląski, powodem jest nieautoryzowany dostęp do konta. W celu odzyskania dostępu prosimy o weryfikację właściciela rachunku, logując się na:www.ingbank.pl/weryfikacjaSerdecznie pozdrawiamy, Zespół ING Bank Śląski S.A.W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Infolinia 801 601 607Ten e-mail został wygenerowany automatycznie. Prosimy na niego nie odpowiadać. ING Bank Śląski S.A. z siedzibą we Wrocławiu, ul. Sokolska 34, 40-086 Katowice, zarejestrowany w Sądzie Rejonowym dla Katowic - Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000005459, REGON 271514909, NIP 634 013 54 75, kapitał zakładowy i wpłacony 792.345.340 zł.

Przykład 2

Dostęp do Twojego konta ING został zablokowany! W trosce o bezpieczeństwo naszych klientów zablokowaliśmy twoje konto w systemie ING Bank Śląski, powodem jest nieautoryzowany dostęp do konta. W celu odzyskania dostępu prosimy o weryfikację właściciela rachunku, logując się na: www.ingbank.pl/weryfikacja Serdecznie pozdrawiamy, Zespół ING Bank Śląski S.A. W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Infolinia 801 601 607 Ten e-mail został wygenerowany automatycznie. Prosimy na niego nie odpowiadać. ING Bank Śląski S.A. z siedzibą we Wrocławiu, ul. Sokolska 34, 40-086 Katowice, zarejestrowany w Sądzie Rejonowym dla Katowic - Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000005459, REGON 271514909, NIP 634 013 54 75, kapitał zakładowy i wpłacony 792.345.340 zł.Po wpisaniu loginu na fałszywej stronie pokazuje się witryna interetowa, na której osoba podszywająca się pod bank prosi o podanie pełnego hasła i numeru PESEL.Bank jednocześnie przypomina, że nigdy nie prosi o podanie pełnego hasła dostępu i nie przesyła e-maili informujących o zablokowaniu dostępu do bankowości.Nie pierwszy razPrzypomnijmy, że to nie pierwszy atak hakerów na instytucje finansowe w ostatnim czasie. W sobotę informowaliśmy bowiem, że cyberprzestępcy ukradli 9 mld dolarów z ekwadorskiego banku Banco del Austro.W marcu br. celem ataków hakerów stał się mBank. Cyberprzestępcy za pomocą ataków phisingowych, tak jak w przypadku ING Banku Śląskiego, próbowali wyłudzić dane logowania do konta i dane karty płatniczej.Zobacz, jak się zabezpieczyć:

Masowy atak hakerów na klientów banki. Zobacz, jak się zabezpieczyć
Masowy atak hakerów na klientów banki. Zobacz, jak się zabezpieczyćTVN24 BiS

Autor: mb//km / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości