TVN24 Biznes | Pieniądze

Weekendowe utrudnienia w dostępie do konta. Kilka banków na liście

TVN24 Biznes | Pieniądze

Autor:
mb/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes
Rzecznik SN o odroczeniu decyzji ws. kredytów walutowychTVN24
wideo 2/8
TVN24Rzecznik SN o odroczeniu decyzji ws. kredytów walutowych

Brak dostępu do bankowości internetowej i mobilnej oraz problemy w płatnościach Blik. To utrudnienia, na które w najbliższych dniach muszą przygotować się klienci kilku banków. Powodem są zaplanowane prace serwisowe.

ING Bank Śląski

W nocy z soboty na niedzielę, w godzinach 23.30-5.30, zaplanowano prace serwisowe w ING Banku Śląskim. Jak poinformowano, w tym czasie klienci mogą mieć problem z korzystaniem między innymi z: bankomatów i wpłatomatów, systemu bankowości internetowej Moje ING i aplikacji mobilnej Moje ING, płatności natychmiastowych, płatności Blik oraz płatności 3DSecure.

W czas prac serwisowych mogą też występować problemy z: realizacją transakcji kartami, aktywacją kart i nadawaniem kodów PIN, a także realizacją przelewów z rachunku karty kredytowej.

Dodatkowo - jak poinformowało ING - w nocy z niedzieli na poniedziałek, od 0.30 do 1.00, mogą występować chwilowe trudności z wypłatami z bankomatów sieci ING i Planet Cash.

"Jeśli możesz, wypłać pieniądze, zrób ważne przelewy i zakupy w internecie poza godzinami niedostępności" - radzą przedstawiciele ING Banku Śląskiego.

mBank

O pracach technicznych poinformował także mBank. Z tego powodu w nocy z soboty na niedzielę klienci nie skorzystają z fakturowania. Usługa będzie niedostępna pomiędzy 23.00 a 1.00.

Bank Millennium

W najbliższy weekend prace serwisowe zostaną przeprowadzone w Banku Millennium. Utrudnienia wystąpią w nocy z piątku na niedzielę, w godzinach 2.00-2.40, a także w nocy z soboty na niedzielę, w godzinach 1.00-4.00.

W tym czasie niedostępne będą: Millenet i aplikacja mobilna, płatności i przelewy Blik, płatności internetowe (pay-by-link), płatności kartami w internecie (debetowe, kredytowe i korporacyjne) oraz operacje zlecane za pośrednictwem TeleMillennium.

Jednocześnie zapewniono, że "płatności kartą lub telefonem w punktach stacjonarnych będą dostępne".

BOŚ Bank

Z powodu wykonywania prac serwisowych w piątek od godz. 22.00 do godz. 6.00 w sobotę, system i aplikacja mobilna BOŚBank24 oraz Usługa TeleBOŚ będą niedostępne. Ponadto infolinia banku będzie dostępna z ograniczoną funkcjonalnością.

Bank BPS

W sobotę od godz. 21.00 do godz. 1.00 w niedzielę nie będzie możliwości obsługi kart płatniczych. Nie będzie także dostępna usługa Blik. Powodem są prace serwisowe.

Bank Pocztowy

W nocy z wtorku na środę, w godzinach 0.00-0.30 będą prowadzone prace administracyjne. W związku z tym może występować krótkotrwały brak możliwości dokonania transakcji kartą, w tym transakcji kartą w internecie, a także brak możliwości dokonania transakcji za pośrednictwem Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Autor:mb/ToL

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock