TVN24 Biznes | Pieniądze

Weekendowe utrudnienia dla klientów banków. "Najlepiej wypłać gotówkę"

TVN24 Biznes | Pieniądze

Autor:
mp/ToL
Źródło:
PAP
Ignacy Morawski o decyzji banków centralnych w sprawie stóp procentowych
Ignacy Morawski o decyzji banków centralnych w sprawie stóp procentowych
wideo 2/5
Ignacy Morawski o decyzji banków centralnych w sprawie stóp procentowych

W najbliższych dniach klienci niektórych banków będą musieli liczyć się z utrudnieniami. O przerwach w usługach, związanych z pracami serwisowymi poinformowały między innymi ING Bank Śląski, BNP Paribas czy Alior Bank.

ING Bank Śląski

"Od 23:30 w sobotę do 5:30 w niedzielę przeprowadzimy prace serwisowe. Moduł Makler i aplikacja ING Makler mobile będą niedostępne krócej - w sobotę od 8:00 do 20:00" - czytamy na stronie ING Banku Śląskiego.

"Od 23:30 w sobotę do 5:30 w niedzielę utrudnione będzie korzystanie z: bankomatów i wpłatomatów, systemu bankowości internetowej Moje ING oraz aplikacji mobilnej Moje ING mobile, systemu bankowości internetowej dla klientów korporacyjnych ING Business oraz jego wersji mobilnej, systemu rozliczeń płatności natychmiastowych, płatności BLIK, płatności internetowych kartami z dodatkowym potwierdzeniem kodami SMS (3D Secure) oraz usługi 'Dodaj konto z innego banku'" - wymienia bank.

Mogą też występować problemy z: płaceniem kartą, aktywacją kart i nadawaniem kodów PIN, zamówieniem karty Mastercard w telefonie i aktywacją tego sposobu płatności, dodaniem karty VISA zbliżeniowej do portfeli elektronicznych Google Pay oraz Apple Pay oraz zleceniem przelewu z rachunku karty kredytowej.

W sobotę 13 listopada w godzinach 8:00 – 20:00 niedostępne będą też: moduł Makler w systemie bankowości internetowej oraz aplikacja ING Makler Mobile.

"Jeśli możesz, najlepiej wypłać gotówkę, zrób niezbędne przelewy, zakupy i skorzystaj z naszej oferty poza godzinami prac serwisowych" - zaleca bank.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

BNP Paribas

"15.11.2021 r. (poniedziałek) od godz. 21:00 do godz. 23:59 systemy GOonline Biznes, GOmobile Biznes, GOconnect Biznes (Host to Host) będą niedostępne ze względu na prowadzone prace serwisowe. Przepraszamy za utrudnienia. Jednocześnie informujemy, że płatności kartą i dostęp do bankomatów będą działały bez zakłóceń" - podaje bank.

"Bankowość internetowa GOonline Biznes zastąpiła dotychczasowy system BiznesPl@net" - przypomina.

Z kolei 17.11.2021 od godziny 22:00 do 18.11.2021 do godziny 01:00 serwis www.bnpparibas.pl będzie niedostępny ze względu na zaplanowane prace serwisowe. Podczas przerwowej niedostępności będzie wyświetlona strona umożliwiająca przejście do systemów transakcyjnych.

Alior Bank

Bank poinformował, że w dniu 13.11.2021 (sobota) od godz. 23:00 do dnia 14.11.2021 (niedziela) do godz. 06:00 bankowość internetowa Alior Online oraz Alior Mobile będą niedostępne ze względu na prowadzone prace serwisowe.

Bank BPS

W kolejnym tygodniu utrudnienia mogą czekać również klientów Banku BPS.

"Informujemy, że ze względu na planowane prace techniczne w dniu 17 listopada 2021 r. Infolinia Banku BPS będzie nieczynna od godziny 01:00 do godziny 01:20. Kartę płatniczą można zastrzec poprzez portal Kartosfera lub pod numerem telefonu  695 320 074  (opłata za połączenie wg taryfy operatora)" - czytamy w komunikacie.

Bank Pocztowy

Prace serwisowe na kolejny weekend zaplanował też Bank Pocztowy.

"W niedzielę, 21.11.2021 w godzinach 04:00-08:00, z powodu zaplanowanych prac administracyjnych po stronie dostawcy, może wystąpić brak możliwości dokonania transakcji kartą w internecie z usługą 3D Secure wymagającą uwierzytelnienia poprzez kod SMS, oraz brak możliwości przyłączania kart do portfeli cyfrowych Google Pay / Apple Pay / GaminPay / XIAOMI PAY" - informuje bank.

Autor:mp/ToL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości