Ikea sprzedała wadliwe produkty. Akcja naprawcza

Pieniądze

Cudzoziemcy chętnie robią zakupy w Polsce. Sprawdź, co kupujątvn24bis.pl
wideo 2/3

Ikea przeprowadza akcję naprawczą wszystkich płyt gazowych Eldslaga kupionych przed 1 stycznia 2018 roku. "W wyniku pomyłki pracownika zakładu produkcyjnego w jednym z palników zamontowano niewłaściwy wtryskiwacz gazu" - poinformowano w komunikacie. Objęty akcją model płyty był sprzedawany także w Polsce.

Jak wskazano, rezultatem pomyłki jest emisja tlenku węgla (CO) przekraczająca normy obowiązujące w Unii Europejskiej.

Naprawa usterki

Przedstawiciele sklepu proszą wszystkich klientów, którzy posiadają płytę gazową Eldslaga kupioną przed 1 stycznia 2018 roku, "o zaprzestanie korzystania z palnika umieszczonego w prawym górnym rogu płyty, dopóki usterka nie zostanie usunięta przez serwisanta".

"Z pozostałych palników można bezpiecznie korzystać. W związku z tym prosimy klientów posiadających wadliwą płytę, by skontaktowali się z Działem Obsługi Klienta Ikea w celu umówienia wizyty serwisanta" - wskazano w komunikacie.

Podkreślono, że w tym celu nie jest wymagany dowód zakupu (paragon), a usterka zostanie usunięta bezpłatnie przez serwisanta w domu klienta.

Jak czytamy, objęte akcją produkty zostały sprzedane w Szwecji, Norwegii, Danii, Finlandii, Islandii, Czechach, Chorwacji, Litwie, Serbii, Rosji, Słowacji, Węgrzech, Polsce, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Włoszech, Portugalii, Austrii, Niemczech, Belgii i Francji.

Jednocześnie w komunikacie zapewniono, że przeprowadzone badanie wykazało, iż w związku z usterką nie zachodzi podwyższone ryzyko pożaru lub eksplozji. Do tej pory Ikea nie otrzymała żadnych informacji o wypadkach spowodowanych korzystaniem z wadliwej płyty.

Autor: mb//bgr / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock