Wyciągają miliony dolarów z sieci. Najlepiej zarabiający Youtuberzy świata

Pieniądze

CC BY SA Flickr, PAP/EPA | Gage Skidmore, Ira SerkesPewDiePie, Anthony Padilla z duetu Smosh, Lindsey Stirling

PewDiePie, Smosh i Fine Brothers - to pierwsza trójka najlepiej zarabiających Youtuberów według "Forbesa". Zaraz za nimi plasuje się Stirling, z którą kilka lat temu wytwórnie płytowe nie chciały podpisać kontraktu, a dziś zabiegają o nią. Najbogatszy z Youtuberów w ostatnim roku zarobił 12 milionów dolarów, pozostali nie są daleko w tyle z liczbą zer na koncie.

1. PewDiePie - 12 milionów dolarów

To facet, który ma prawie 40 milionów subskrypcji na swoim kanale. Szwedzka gwiazda, której prawdziwe nazwisko brzmi Felix Kjellberg, publikuje w serwisie YouTube filmy, w których prezentuje swoje rozgrywki z gier komputerowych.

Rzadko udziela wywiadów, unika konferencji i wizyt w siedzibie YouTube w Los Angeles, ale jeśli jednak zarabia więcej niż 10 milionów dolarów, grając w "The Walking Dead", to zasługuje na szacunek.

2. Smosh - 8,5 miliona dolarów

Ian Hecox oraz Anthony Padilla, najlepsi przyjaciele jeszcze z czasów dzieciństwa, w sieci funkcjonują na kanale o nazwie Smosh. Duet komików ogromne pieniądze zarabia właśnie na swoich skeczach.

Obecnie mają ponad 21 milionów subskrypcji. Smosh udostępnia swoje produkcje również na własnej stronie smosh.com.

A to nie koniec - możliwości zarabiania jest jeszcze więcej. Ogromna popularność pozwoliła im na wyprodukowanie pierwszego pełnometrażowego filmu o swojej historii - "Smosh: The Movie", którego premiera miała miejsce w lipcu br.

3. Fine Brothers - 8,5 miliona dolarów

Benny Fine oraz Rafi Fane, znani jako Fine Brothers, są producentami serii filmów React, które pokazują reakcje ludzi na różne sytuacje.

Internetowa twórczość, którą rozpoczęli w 2004 roku, przynosi im gigantyczne zyski rzędu 8,5 miliona dolarów rocznie. Filmiki możemy znaleźć na kanale Fine Brothers Entertainment, który ma ponad 13 milionów subskrypcji.

4. Lindsey Stirling - 6 milionów dolarów

Amerykańska skrzypaczka, wokalistka i tancerka. Stirling łączy te wszystkie umiejętności i robi fascynujące produkcje. Podbija internet swoim talentem, a jej kanał ma ponad 7 milionów subskrypcji.

Lindsey StirlingCC by SA Flickr

Ciekawe są również początki Stirling, która zaczęła umieszczać swoje występy w sieci od 2007 roku. Nastąpiło to po nieudanej próbie podpisania umowy z czołowymi wytwórniami.

Teraz sytuacja diametralnie się zmieniła.

Wytwórnie błagają ją o podpis na kontrakcie, ale dla Stirling jest już za późno. Amerykanka nie potrzebuje ich pieniędzy.

5. Rhett & Link - 4,5 miliona dolarów

Kolejny duet amerykańskich komików, filmowców i reklamowców, który tworzą Rhett James McLaughlin oraz Charles Lincoln "Link" Neal.

Amerykanie prowadzą własny satyryczny kanał z piosenkami i reklamami na YouTube, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W tej chwili ma prawie 4 miliony subskrypcji.

Głównym źródłem zarobków duetu są pieniądze z nagrań filmowych. Tworzą oni także reklamy dla takich gigantów jak m.in. McDonald's czy Coca-Cola. Współpracowali również z General Motors.

Rhett & Link wykazują także niemały talent muzyczny i mogą się pochwalić sześcioma albumami.

Najczęściej oglądane filmy na YouTube. Materiał "Faktów" TVN:

Autor: mb / Źródło: Forbes

Źródło zdjęcia głównego: CC BY SA Flickr, PAP/EPA | Gage Skidmore, Ira Serkes