Megaloteria znów bez głównej wygranej. Rekordowa kumulacja wciąż czeka na zwycięzcę

Pieniądze

"Duże pieniądze, to są duże kłopoty". Jak radzą sobie zwycięzcy loterii?TVN24 BiS
wideo 2/4

Rekordową kwotę 385 milionów złotych będzie można wygrać w najbliższym losowaniu loterii Eurojackpot. Wszystko przez to, że w piątek w żadnym państwie biorącym udział loterii nie padła główna wygrana.

W piątek wylosowano następujące liczby 5, 13, 22, 36, 39 oraz 9, 10. Jednak nie wytypował ich żaden z graczy, a to oznacza, że w kolejnym losowaniu do zgarnięcia znów będzie wygrana I stopnia, która wynosi 90 milionów euro, czyli 385 milionów złotych.

To rekordowa suma. Zgodnie z regulaminem gry kwota, która osiągnie ponad 90 mln euro, powiększa kwotę przeznaczoną na wygrane II stopnia w kolejnym losowaniu.

O loterii

Eurojackpot to gra liczbowa o europejskim zasięgu, która została uruchomiona w marcu 2012 roku. Na polski rynek wprowadził ją Totalizator Sportowy, właściciel marki Lotto, we wrześniu ubiegłego roku. Opłata za zakład wynosi 12,50 zł. Grający typuje 5 z 50 liczb oraz 2 z 10 liczb. Można grać na własne liczby lub metodą na chybił trafił. Zakład zawierany jest na jedno najbliższe losowanie. Żeby zagrać, należy odwiedzić jedną z około 17 tysięcy kolektur Lotto na terenie całego kraju. Wygrane równe i wyższe niż 10 milionów euro wypłacane są w euro, ale na życzenie grającego mogą być wypłacone w polskiej walucie.

Wszystkie wygrane, które padły 8 czerwca w PolsceLotto

Autor: msz / Źródło: tvn24bis.pl