Rekordowa wygrana w megaloterii w Polsce. Wiemy, skąd jest zwycięzca

Pieniądze

Wygrała milion funtów. Pozwała loterię do sądu, bo pieniądze "zniszczyły jej życie"tvn24
wideo 2/3

Około 26 milionów złotych - taką kwotę zgarnie osoba, która zagrała w Eurojackpot w Polsce. Jak poinformował Totalizator Sportowy, szczęśliwiec wysłać swój kupon w kolekturze przy ulicy Zdrojowej 19G w miejscowości Świeradów-Zdrój na Dolnym Śląsku. To najwyższa wygrana w tej megaloterii w naszym kraju.

Przypomnijmy, że w piątek 29 czerwca wylosowano następujące liczby: 9, 18, 30, 47, 48 oraz 4, 6.

Pozwoliły one na wygraną drugiego stopnia w wysokości 26 597 867,60 złotych. Wygrana trafiła do osoby, która wysłała swój kupon w Świeradowie-Zdroju na Dolnym Śląsku.

Najwięcej, bo ponad 20 tysięcy, odnotowano w naszym kraju wygranych po 37,10 zł.

Co ważne, w żadnym państwie biorącym udział w loterii nie padła główna wygrana. W efekcie, w najbliższym losowaniu 6 lipca do zgarnięcia będzie wygrana pierwszego stopnia, która wynosi 90 milionów euro, czyli 385 milionów złotych.

O loterii

Eurojackpot to gra liczbowa o europejskim zasięgu, która została uruchomiona w marcu 2012 roku. Na polski rynek wprowadził ją Totalizator Sportowy, właściciel marki Lotto, we wrześniu ubiegłego roku. Opłata za zakład wynosi 12,50 zł. Grający typuje 5 z 50 liczb oraz 2 z 10 liczb. Można grać na własne liczby lub metodą na chybił trafił. Zakład zawierany jest na jedno najbliższe losowanie. Żeby zagrać, należy odwiedzić jedną z około 17 tysięcy kolektur Lotto na terenie całego kraju. Wygrane równe i wyższe niż 10 milionów euro wypłacane są w euro, ale na życzenie grającego mogą być wypłacone w polskiej walucie.

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Jeremy Brooks/flickr.com/(CC BY-NC 2.0)