Są wyniki Eurojackpot. W Polsce padła wysoka wygrana

TVN24 Biznes | Pieniądze

Autor:
mb/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes
W Polsce milionerów ma przybywać najszybciejTVN24 BiS
wideo 2/2
TVN24 BiSW Polsce milionerów ma przybywać najszybciej

Kolejne losowanie Eurojackpot nie przyniosło głównej wygranej. Oznacza to, że w przyszłym tygodniu do zgarnięcia będzie nawet 255 milionów złotych. W piątkowym losowaniu padła jednak w Polsce jedna wygrana drugiego stopnia - w wysokości blisko 2 milionów złotych.

W piątek 9 października wylosowano następujące liczby: 1, 11, 17, 23, 29 oraz 1, 8.

W Polsce odnotowano jedną wygraną drugiego stopnia w wysokości blisko 2 mln zł. Ponadto padło siedem wygranych czwartego stopnia - po prawie 13 tys. zł każda. Najwięcej, bo niecałe 26 tysięcy, zanotowano zaś wygranych po 33,70 zł.

Sześć wygranych drugiego stopnia padło w pozostałych krajach biorących udział w loterii. Z tego aż pięć w Niemczech i jedna w Norwegii.

W żadnym państwie biorącym udział w loterii nie udało się jednak rozbić kumulacji. W efekcie w najbliższy piątek 16 października do zgarnięcia będzie 255 mln zł.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Eurojackpot w Polsce

Eurojackpot to gra liczbowa o europejskim zasięgu, która została uruchomiona w marcu 2012 roku. We wrześniu 2017 roku na polski rynek wprowadził ją Totalizator Sportowy, właściciel marki Lotto.

Opłata za zakład wynosi 12,50 złotego. Grający typuje 5 z 50 liczb oraz 2 z 10 liczb. Może wybrać własne liczby lub zdać się na los. Zakład zawierany jest na jedno najbliższe losowanie.

W grze uczestniczy kilkanaście europejskich państw.

Autor:mb/ToL

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock