Pierwszy polski milioner w nowej loterii. Trafił "piątkę"

[object Object]
Jakie są szanse na wygraną w Lotto?TVN24 BiS
wideo 2/3

Ponad 1,2 mln złotych zgarnął pierwszy polski milioner w Eurojackpot. Jak poinformował Totalizator Sportowy, zwycięski zakład został kupiony w Środzie Wielkopolskiej. Tak dużej wygranej nie byłoby, gdyby nie duża liczba zawartych w kraju zakładów oraz wysoki kurs wymiany euro.

Szczęśliwiec zagrał sposobem "chybił trafił".

Duże zainteresowanie

Pierwszy milioner w Eurojackpot zagrał w punkcie Lotto przy ulicy Wiosny Ludów 10 w Środzie Wielkopolskiej, gdzie kupił pięć zakładów. W jednym z nich znalazło się pięć liczb z pierwszego wylosowanego w ostatni piątek zestawu, a więc: 10, 17, 32, 36, 47.

Dało to wygraną w wysokości 1 211 397,40 zł.

Totalizator Sportowy podkreślił, że tak dużej wygranej nie byłoby, gdyby nie nadwyżka w wysokości blisko 565 tys. zł, będąca wypadkową liczby zawartych w kraju zakładów oraz kursu wymiany złotego na euro. Została ona doliczona do wygranej III stopnia, która padła właśnie w Środzie Wielkopolskiej.

Należy przy tym pamiętać, że szczęśliwcowi zostanie potrącone 10 proc. podatku dochodowego, czyli ponad 121 tys. zł.

To niejedyna wygrana odnotowana w ostatni piątek w Polsce. Z danych przedstawionych przez Totalizatora Sportowego wynika, że do jednego z graczy powędrowało prawie 18 tys. zł, aż 25 osób zgarnęło 1,3 tys. zł. Ponadto 53 osoby wygrały około 500 złotych.

Jednocześnie zwrócono uwagę, że w losowaniu Eurojackpot nie padła główna wygrana. Dlatego w najbliższy piątek 29 września do zgarnięcia będzie nawet 64 mln złotych.

Europejska loteria

Eurojackpot to gra liczbowa o europejskim zasięgu, która została uruchomiona w marcu 2012 roku. Od 9 września tego roku mogą w niej uczestniczyć także gracze z Polski.

Główna wygrana w loterii to nawet 90 mln euro, czyli około 375 mln zł. Z kolei gwarantowana pula na wygrane I stopnia to 10 mln euro, czyli ponad 41 mln zł. W sumie jest dwanaście stopni wygranych.

Opłata za zakład wynosi 12,50 zł. Grający typuje 5 z 50 liczb oraz 2 z 10 liczb. Można grać na własne liczby lub metodą na chybił trafił.

Autor: mb/ms / Źródło: tvn24bis.pl

Pozostałe wiadomości