Wysoka wygrana w Eurojackpot w Polsce. Podano, gdzie wysłano kupon

TVN24 Biznes | Pieniądze

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
W Polsce milionerów ma przybywać najszybciejTVN24 BiS
wideo 2/2
TVN24 BiSW Polsce milionerów ma przybywać najszybciej

W ostatnim losowaniu Eurojackpot odnotowano w Polsce jedną wygraną drugiego stopnia. Do szczęśliwca trafią blisko 2 miliony złotych. Wygrana padła w województwie kujawsko-pomorskim - poinformował Totalizator Sportowy.

Totalizator Sportowy podał w komunikacie, że kupon został wysłany w punkcie Lotto w Małej Nieszawce przy ul. Toruńskiej 37A. "Szczęśliwiec trafnie wytypował 5 z 50 liczb, a przy wyborze 2 z 10 liczb poprawnie wskazał jedną z nich. Jedna liczba dzieliła go od rozbicia kumulacji, ale i tak ma powody do zadowolenia – wygrał prawie 2 miliony złotych" - wskazano w komunikacie.

To jedna z siedmiu wygranych drugiego stopnia w tym losowaniu na całym kontynencie. Z tego aż pięć odnotowano w Niemczech i jedną w Norwegii.

W żadnym państwie biorącym udział w loterii nie udało się jednak rozbić kumulacji. W efekcie w najbliższy piątek 16 października do zgarnięcia będzie 255 mln zł.

W piątek 9 października wylosowano następujące liczby: 1, 11, 17, 23, 29 oraz 1, 8.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Eurojackpot w Polsce

Eurojackpot to gra liczbowa o europejskim zasięgu, która została uruchomiona w marcu 2012 roku. We wrześniu 2017 roku na polski rynek wprowadził ją Totalizator Sportowy, właściciel marki Lotto.

Opłata za zakład wynosi 12,50 złotego. Grający typuje 5 z 50 liczb oraz 2 z 10 liczb. Może wybrać własne liczby lub zdać się na los. Zakład zawierany jest na jedno najbliższe losowanie.

W grze uczestniczy kilkanaście europejskich państw.

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock