Gigantyczna kumulacja. Do wygrania 175 milionów złotych

Pieniądze

Wygrała milion funtów. Pozwała loterię do sądu, bo pieniądze "zniszczyły jej życie"tvn24
wideo 2/3

W żadnym państwie biorącym udział w europejskiej loterii Eurojackpot nie padła główna wygrana. W efekcie, w najbliższym losowaniu do zgarnięcia będzie aż 175 milionów złotych.

W piątek wylosowano następujące liczby 9, 40, 43, 44, 46 + 1, 8.

Pozwoliło to na zgarnięcie trzem graczom z Polski po blisko 337 tysięcy złotych. Najwięcej, bo prawie 26 tysięcy odnotowano wygranych po ponad 40 złotych.

Główna wygrana jednak nie padła, dlatego kumulacja wyniesie 175 milionów złotych. Losowanie odbędzie się w piątek 20 października w Helsinkach.

Wyniki piątkowego losowania Eurojackpotlotto.pl

Najwyższa wygrana, jaka padła do tej pory w Eurojackpot w Polsce padła w ubiegłym tygodniu w Łańcucie. Było to 2 544 958,40 zł. Co ciekawe, grający w Polsce dzięki korzystnej wymianie kursowej euro na złote wygrywają więcej. Pokazała to odnotowana niedawno wygrana III stopnia, która w Polsce wyniosła 1 127 877,90 zł podczas, gdy w innych państwach to 98 395,50 euro.

Jak zagrać

Grę Eurojackpot we wrześniu na polski rynek wprowadził Totalizator Sportowy, właściciel marki Lotto, który jest spółką skarbu państwa z ograniczoną odpowiedzialnością, działającą od ponad 60 lat na rynku loteryjnym. Opłata za zakład wynosi 12,50 zł. Grający typuje 5 z 50 liczb oraz 2 z 10 liczb. Można grać na własne liczby lub metodą na chybił trafił. Zakład zawierany jest na jedno najbliższe losowanie. Żeby zagrać, należy odwiedzić jedną z około 17 tysięcy kolektur Lotto na terenie całego kraju. Wygrane równe i wyższe niż 10 mln euro wypłacane są w euro, ale na życzenie grającego mogą być wypłacone w złotówkach.

Europejska loteria

Eurojackpot to gra liczbowa o europejskim zasięgu, która została uruchomiona w marcu 2012 roku. Jak podkreśla Totalizator Sportowy, loteria pozwala na generowanie wygranych o wysokościach teoretycznie niemożliwych do osiągnięcia w grach oferowanych na pojedynczych rynkach. Gra powstała właśnie w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku, oczekującego wyższych kumulacji niż te oferowane przez pojedyncze firmy loteryjne. Od połowy września Polacy mogą w niej uczestniczyć wraz z graczami z 17 państw europejskich.

Autor: mb/gry / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Totalizator Sportowy