Czy Polska pokona Portugalię? Wielki bank już to wie

Pieniądze


Polska bez awansu do półfinału mistrzostw Europy. Tak przynajmniej prognozują analitycy banku Goldman Sachs, dla których faworytem czwartkowego ćwierćfinału będą Portugalczycy.

Goldman Sachs szacuje, że szanse polskiej drużyny na awans do półfinału Euro 2016 wynoszą 43 proc. Zdaniem analityków banku po 1/8 finałów Euro 2016 szanse Polski na zwycięstwo w całym turnieju wynoszą 8 proc.

Remis i dogrywka

Przypomnijmy, że jeszcze przed meczem ze Szwajcarami nasze szanse na awans do półfinału szacowano na 28,5 proc., a na końcowy triumf 5,7 proc.

Choć nasze szanse rosną, to najnowsza prognoza zakłada jednak, że Polacy odpadną po meczu z Portugalią. Zdaniem analityków w czwartkowym ćwierćfinale w regulaminowym czasie gry wynik będzie wynosił 1:1.

W półfinale Portugalia ma spotkać się z Belgią, która pokona Walię. Szanse podopiecznych Marca Wilmotsa na awans do półfinału szacuje się na 69,1 proc., zaś na finał 36,9 proc. To więcej niż w przypadku Cristiano Ronaldo i spółki.

Natomiast jeżeli chodzi o głównego faworyta do końcowego triumfu, to nic się nie zmienia. Według najnowszych szacunków największe szanse na zwycięstwo w turnieju mają Francuzi. Ich szanse ocenia się na 33,3 proc. Dla porównania, przed rozpoczęciem Euro 2016 było to 23,1 proc.

W scenariuszu bazowym Francja pokona w finale Belgię 2:1 - prognozuje Goldman Sachs.

Drabinka turniejowa według Goldman SachsGoldman Sachs

Goldman Sachs nie skreśla jednak innych uczestników ćwierćfinałów. Analitycy banku 29,3 proc. szans na zwycięstwo dają bowiem Niemcom. Kolejne miejsce z szansami w wysokości 11,1 proc. ma Belgia a za nią Portugalia - 9,9 proc. Co ciekawe, za Polakami znajdują się Włosi z 5,4 proc. szans na końcowy triumf.

Szanse poszczególnych drużyn według analityków bankuGoldman Sachs

Zobacz rozmowę z prezesem PZPN Zbigniewem Bońkiem przed meczem z Portugalią:

Autor: mb//ms / Źródło: tvn24bis.pl