Kto wygra Euro 2016? Zobacz, co myślą bukmacherzy

Pieniądze


Francja nie powinna mieć problemów z pokonaniem Portugalii i wygraniem Euro 2016. Tak przynajmniej uważają czołowe firmy bukmacherskie. Sprawdzamy, ile można zarobić obstawiając wynik finałowego meczu mistrzostw Europy.

Francja po raz trzeci lub Portugalia po raz pierwszy - reprezentacja jednego z tych krajów zdobędzie w niedzielę piłkarskie mistrzostwo Europy. Początek meczu w podparyskim Saint-Denis o godz. 21.

Jak forma?

Podczas obecnego turnieju oba zespoły nie doznały jeszcze porażki. Portugalczycy w ćwierćfinale wyeliminowali Polaków. Po 90 minutach i dogrywce było 1:1, ale podopieczni Fernando Santosa lepiej wykonywali rzuty karne (5-3). Ta faza turnieju okazała się popisem Francuzów - pokonali Islandię 5:2, już do przerwy prowadząc 4:0.

W półfinałach obie drużyny wygrały swoje mecze po 2:0. Inna była jednak skala trudności. Portugalczycy odnieśli zwycięstwo 6 lipca nad Walijczykami, natomiast Francuzi pokonali dzień później mistrzów świata Niemców.

Francuzi triumfowali w mistrzostwach Europy w 1984 (u siebie) i 2000 roku (w Belgii i Holandii). Między pierwszym i drugim sukcesem upłynęło 16 lat. Teraz są bliscy tego, aby po identycznym okresie znów cieszyć się z tytułu. W obu poprzednich przypadkach "Trójkolorowi" wygrali w półfinale z... Portugalią.

Kto faworytem?

W opinii ekspertów zdecydowanym faworytem niedzielnego spotkania są Francuzi. Podobnie uważają bukmacherzy. Stawiając na "Trójkolorowych" nie zbijemy kokosów. Kurs na zwycięstwo gospodarzy wynosi 2-2,15 zł.

O wiele więcej zarobimy, gdy obstawimy, że to piłkarze z Płw. Iberyjskiego wniosą puchar. Za każdą postanowioną złotówkę na Ronaldo i spółkę otrzymamy od 4,20 do nawet 4,5 zł.

Za remis bukmacherzy płacą 3,10 zł.

Wydatki i zarobki na Euro 2016:

Wydatki i zarobki na Euro 2016

Autor: tol/gry / Źródło: tvn24bis.pl, PAP