ZUS wypłaci świadczenia szybciej. Ważna decyzja

Pieniądze

ZUS w grudniu wypłaci wczesniej emerytury i renty

Emeryci i renciści, którzy zwykle swoje świadczenie otrzymują 25 dnia miesiąca, nie muszą się obawiać, że w grudniu dostaną je wcześniej - podał Zakład Ubezpieczeń Społecznych w komunikacie.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych standardowo wypłaca emerytury i renty w sześciu terminach tj. 5., 6., 10., 15., 20. i 25. dnia każdego miesiąca. W grudniu ostatni termin płatności wypada w dzień Świąt Bożego Narodzenia.

Wypłata emerytur i rent

Jak podaje ZUS, wielu klientów kontaktuje się z poszczególnymi placówkami Zakładu, a także z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, dopytując, czy swoje emerytury i renty otrzymają dopiero po świętach, a przed Nowym Rokiem.

- Pragnę uspokoić wszystkich naszych klientów, którzy odbierają swoje świadczenia 25. każdego miesiąca. W porozumieniu z MRPiPS podjęliśmy decyzję, żeby wszystkie wskazane świadczenia wypłacić maksymalnie do 23. grudnia, tak by nasi klienci dysponowali należnymi im pieniędzmi na okres zbliżających się świąt - zapewnił Artur Rejmer, dyrektor Departamentu Finansów Funduszy w centrali ZUS.

I tak świadczenia, które doręczane są przez listonoszy, trafią na pocztę 20. grudnia, by maksymalnie do 23. grudnia można było je dostarczyć zainteresowanym. Osoby, które odbierają swoje świadczenia za pośrednictwem banku otrzymają je natomiast 22. i 23. grudnia.

Gadżety idealne pod choinkę:

Gadżety idealne pod choinkęTVN24 BiS

Autor: MS / Źródło: ZUS.pl