Dodatkowe pieniądze na dziecko. Ostatni dzwonek na złożenie wniosku

Autor:
mb/ams
Źródło:
TVN24 Biznes
Profesor SGH o wpływie 500 plus na demografię
Profesor SGH o wpływie 500 plus na demografięTVN24
wideo 2/6
TVN24Profesor SGH o wpływie 500 plus na demografię

Do wtorku, 30 listopada można składać wnioski o świadczenie Dobry Start. To 300 złotych na wyprawkę szkolną dla każdego uczącego się dziecka. Po tym terminie nie będzie można ubiegać się o pieniądze i świadczenie przepadnie.

Świadczenie Dobry Start w wysokości 300 zł przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24. roku życia. Wsparcie przysługuje także na uczniów szkół policealnych i szkół dla dorosłych.

Wniosek można złożyć przez internet: przez portal Emp@tia, przez bankowość elektroniczną lub przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS.

"Wniosek może złożyć matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka, czyli osoba, która faktycznie opiekuje się dzieckiem i złożyła do sądu wniosek o jego adopcję, a w przypadku pełnoletnich uczniów nie będących na utrzymaniu rodziców – sama osoba ucząca się" - czytamy na stronach Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Dobry Start. Wnioski

Szefowa tego resortu Marlena Maląg w ubiegłym tygodniu wskazywała, że "większość rodziców uczniów uprawnionych do tego świadczenia już otrzymała świadczenia". "Do tej pory do rodziców trafiło wsparcie na łączną kwotę 1,28 miliarda złotych" - przekazała minister.

Szefowa resortu rodziny przypominała jednocześnie, że to ostatnia szansa na złożenie wniosku w tegorocznej edycji programu.

"Jeżeli rodzic lub opiekun nie złoży wniosku do 30 listopada bieżącego roku, świadczenie przepadnie, dlatego nie warto zwlekać. Od tego roku jedyną drogą na złożenie wniosku jest droga elektroniczna. To naprawdę proste" - podkreśliła Maląg.

Autor:mb/ams

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości