TVN24 Biznes | Pieniądze

Dodatkowe 300 złotych na dziecko. Ostatnie dni na złożenie wniosku

TVN24 Biznes | Pieniądze

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
Marlena Maląg o dodatkowym zasiłku opiekuńczym
Marlena Maląg o dodatkowym zasiłku opiekuńczymTVN24
wideo 2/4
TVN24Marlena Maląg o dodatkowym zasiłku opiekuńczym

Do końca listopada rodzice uczących się dzieci mogą składać wnioski o przyznanie świadczenia Dobry Start - przypomina Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Wniosek można złożyć przez internet.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Świadczenie przyznawane jest jednorazowo na każde dziecko uczące się w szkole do ukończenia 20. roku życia lub – w przypadku dzieci niepełnosprawnych – do ukończenia 24. roku życia. Wsparcie przysługuje także na uczniów szkół policealnych i szkół dla dorosłych.

Wniosek może złożyć matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka.

Wniosek o świadczenie z programu można składać drogą elektroniczną – przez stronę empatia.mpips.gov.pl, Platformę Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz za pośrednictwem kanałów bankowości elektronicznej. Ponadto wniosek można złożyć w formie tradycyjnej - bezpośrednio w urzędzie lub za pośrednictwem poczty.

Program Dobry Start

Według ministerstwa rodziny w tym roku do świadczenia uprawnionych jest 4,5 miliona uczniów. Zdecydowana większość już otrzymała wsparcie - podał resort.

Z najnowszych danych wynika bowiem, że przyznano ponad 4 miliony świadczeń.

"To bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę, że rodzice i opiekunowie mają jeszcze czas na złożenie wniosku. Fakt, że przyznano już świadczenia zdecydowanej większości uprawnionych do tego osób dowodzi z jednej strony, że program stanowi realne wsparcie dla domowych budżetów, a z drugiej, że system działa poprawnie. Mimo pandemii wnioski rozpatrywane są bez zbędnej zwłoki" - zapewniła, cytowana w komunikacie, minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Roczny koszt wypłaty wyprawek to około 1,4 miliarda złotych.

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości