TVN24 Biznes | Pieniądze

Czy będą zmiany w podatkach VAT i CIT? Wiceminister odpowiada

TVN24 Biznes | Pieniądze

Autor:
red.
Źródło:
PAP
Polski rynek pracy w czasie pandemii
Polski rynek pracy w czasie pandemiiTVN24
wideo 2/6
TVN24Polski rynek pracy w czasie pandemii

Na razie nie mamy planów zmian w podatkach VAT i CIT – w Nowym Ładzie znajdą się plany zmian w klinie podatkowym – zdradził w trakcie posiedzenia Rady Dialogu Społecznego wiceminister finansów Piotr Patkowski.

- Jeśli chodzi o te dwa podatki (CIT i VAT – red.) tutaj zasadniczych zmian nie przewidujemy na ten moment, a na pewno nie podwyżki tych podatków. Ale generalnie zmian jako takich tutaj nie ma, głównie skupiamy się na kwestii klina – powiedział Patkowski.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

"Nowy Ład będzie proponował jakieś zmiany w klinie"

- Jeśli chodzi o PIT, to rzeczywiście pewnie Nowy Ład będzie proponował jakieś zmiany w klinie, natomiast nie jestem upoważniony i nie posiadam wystarczającej wiedzy, żeby o tym mówić. Tutaj musimy uzbroić się w cierpliwość. Pewnie te wskaźniki, dotyczące reformy klina, wpłyną na pewne wskaźniki w Wieloletnim Planie Finansowym, więc wtedy będziemy je korygować – dodał.

Jak wynika z informacji uzyskanych przez PAP, konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości, na której ma zostać zaprezentowany Nowy Ład, odbędzie się najwcześniej 15 maja.

Wiceminister finansów zaznaczył, że Nowy Ład będzie programem "propopytowym".

- Będzie po pierwsze stawiał bardzo mocno na tę inwestycyjną nogę inwestycji publicznych, ale z drugiej strony chcemy też, żeby w dużej mierze środki pracowników pozostawały w ich kieszeniach. Czyli to będzie raczej program propopytowy i na pewno kierowany do osób, które zarabiają pensje w dolnej połowie. To będzie głównie reforma kierowana do nich i będzie to reforma korzystna – powiedział Patkowski.

Autor:red.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości