Pieniądze

Czas na cyber poniedziałek. Czyli szaleństwo internetowych zakupów

Pieniądze

ShutterstockRusza cyber poniedziałek

Szaleństwo związane z czarnym piątkiem za nami. Ale Amerykanie nie mają dość - czas na cyber poniedziałek. Szał zakupów przenosi się do internetu. Z kolei na Polaków czeka Dzień Darmowej Dostawy obchodzony już jutro.

Kupującym w poniedziałek jest nieco łatwiej niż tym w piątek. Nie muszą przedzierać się przez tłumy zakupowiczów i walczyć o produkty. Tego dnia sprzedający w USA oferują ogromne zniżki kupującym przez internet. W ślady Amerykanów idą też sklepikarze z innych krajów.

Zakupy przez internet

W cyber poniedziałek najchętniej kupowane są ubrania, elektronika oraz produkty dotyczące zdrowia i urody. I właśnie w tym asortymencie należy spodziewać się największych obniżek - nawet kilkadziesiąt procent. W cyber poniedziałku w 2013 roku uczestniczyło w USA 131 mln osób. Co ciekawe, wartość towarów sprzedanych w czarny piątek szacowana jest na ponad 53 mld dolarów. Z kolei w cyber poniedziałek na 2,3 mld dolarów. Dla porównania, w Wielkiej Brytanii spodziewany dochód ze sprzedaży online w weekend wynosił 1,5 mld funtów. Amazon poinformował, że w piątek na Wyspach zamówionych zostało 5,5 mln produktów. W cyber poniedziałek w 2013 roku było to 4,1 mln.

W Polsce cyber poniedziałek nie jest obchodzony. Jednak mamy też swoje "święta". We wtorek obchodzimy np. Dzień Darmowej Dostawy. Sklepy uczestniczące w akcji oferują swoim klientom darmową dostawę zamówień, niezależnie od ich wartości, sposoby płatności i metody dostawy.

Autor: mn / Źródło: TVN24 Bizens i Świat

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Raporty:
Pozostałe wiadomości