Kandydat PiS odwołuje decyzję o rezygnacji

Pieniądze


Marek Chrzanowski wycofał swój wniosek ws. odwołania z Rady Polityki Pieniężnej - poinformował senator Grzegorz Bierecki, szef senackiej komisji budżetu i finansów publicznych z ramienia PiS.

O tym, że Chrzanowski wycofał swój wniosek ws. odwołania z RPP poinformował senator Grzegorz Bierecki, szef senackiej komisji budżetu i finansów publicznych z ramienia PiS.

Względy osobiste

Chrzanowski poinformował o swojej rezygnacji z członkostwa w RPP na początku września. - Złożyłem rezygnację. Nic złego się nie dzieje. Nie jest to związane z żadnym konfliktem, ani żadnymi niepokojami wokół RPP i NBP - mówił wtedy.

- O rezygnacji zadecydowały tylko i wyłącznie sprawy osobiste - poinformowała Martyna Wojciechowska, dyrektor Departamentu Komunikacji i Promocji NBP.

Senat powołał dr. Marka Chrzanowskiego z SGH do RPP w połowie stycznia tego roku. Był on kandydatem PiS.

Odwołaniem Chrzanowskiego z Rady Polityki Pieniężnej miał w środę zająć się Senat. Jego odwołaniem Senat miał się zająć już na poprzednim posiedzeniu, ale odwołane zostało posiedzenie senackiej komisji budżetu i finansów publicznych, która miała przedstawić opinię ws. odwołania.

Szef NBP o nowej ustawie frankowej:

Szef NBP o nowej ustawie frankowejTVN24 BiS

Autor: tol//ms / Źródło: PAP