Uwaga na złośliwą aplikację na smartfony. "Należy ją niezwłocznie odinstalować"

Pieniądze

Darknet, czyli ciemna strona internetuTVN24 BiS
wideo 2/3

Bank Zachodni WBK ostrzega przed złośliwą aplikacją podszywającą się pod bank. "Osoby, które ją zainstalowały powinny niezwłocznie odinstalować aplikację" - podkreśliła w odpowiedzi przesłanej tvn24bis.pl Ewa Krawczyk z biura prasowego banku.

Chodzi o aplikację o nazwie BZWBKlight.

Jako pierwszy o sprawie napisał branżowy portal Niebezpiecznik. Jak podano, w oficjalnym sklepie Google Play pojawiła się fałszywa aplikacja mobilna banku.

"Bank podjął działania, aby zminimalizować skutki działania złośliwej aplikacji oraz usunąć ją ze sklepu. Obecnie nie ma jej już w sklepie" - poinformowała nas Ewa Krawczyk z biura prasowego banku.

Jak dodała, "osoby, które ją zainstalowały powinny niezwłocznie odinstalować aplikację". Jednocześnie podkreśliła, że w przypadku wątpliwości klienci zawsze proszeni są o kontakt z infolinią.

Nie pierwszy raz

Przypomnijmy, że to nie jedyne ostrzeżenie, które pojawiło się w ostatnich tygodniach.

Pod koniec lipca PKO BP i ING Bank Śląski zamieściły na swoich stronach ostrzeżenia przed złośliwym oprogramowaniem na smartfony, które podszywa się pod komunikaty aplikacji mobilnych lub serwisów transakcyjnych.

Jeszcze wcześniej informowaliśmy o złośliwej aplikacji, przed którą ostrzegał mBank. Hakerzy mogą dzięki niej na przykład przechwycić kody autoryzacyjne do przelewów.

Autor: mb//sta / Źródło: tvn24bis.pl, Niebezpiecznik

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock