Kolejna aplikacja podszywa się pod duży bank. "Należy ją niezwłocznie odinstalować"

Pieniądze

Darknet, czyli ciemna strona internetuTVN24 BiS
wideo 2/5

Bank Zachodni WBK ostrzega przed aplikacją podszywającą się pod bank. "Osoby, które zainstalowały fałszywą aplikację do tej pory, powinny niezwłocznie ją odinstalować" - poinformowała tvn24bis.pl Kaja Matyjuk z biura prasowego banku.

Chodzi o aplikację o nazwie Zachodni WBK mobile. Jak napisał serwis branżowy Cashless.pl, oprogramowanie z Google Play pobrało co najmniej 500 osób.

Bank odpowiada

Kaja Matyjuk z biura prasowego banku poinformowała, że "bank podjął działania, aby zminimalizować skutki działania złośliwej aplikacji, która została już usunięta ze sklepu i obecnie nie można już jej z niego pobrać na telefon komórkowy".

"Osoby, które zainstalowały fałszywą aplikację do tej pory, powinny niezwłocznie ją odinstalować" - dodała.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości klienci są proszeni o kontakt z infolinią banku.

To drugi przypadek w ostatnich tygodniach, kiedy przedstawiciele Banku Zachodniego ostrzegają przed aplikacją podszywającą się pod bank. Wcześniej chodziło o oprogramowanie o nazwie BZWBKlight.

Ofensywa oszustów

W minionym tygodniu informowaliśmy o fałszywych wiadomościach od oszustów podszywających się pod mBank i Getin Bank.

W lipcu PKO BP i ING Bank Śląski zamieściły na swoich stronach ostrzeżenia przed złośliwym oprogramowaniem na smartfony, które podszywa się pod komunikaty aplikacji mobilnych lub serwisów transakcyjnych. Za jego sprawą cyberprzestępcy mogli uzyskać dostęp do naszych pieniędzy.

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock