TVN24 Biznes | Pieniądze

Liczba bonów turystycznych zbliża się do miliona. Nowe dane

TVN24 Biznes | Pieniądze

Autor:
mb/ToL
Źródło:
PAP, TVN24 Biznes
Andrzej Wnęk o pomocy dla branży turystycznej
Andrzej Wnęk o pomocy dla branży turystycznejTVN24
wideo 2/6
TVN24Andrzej Wnęk o pomocy dla branży turystycznej

Do rodzin trafiło do tej pory 834 tysiące bonów turystycznych - poinformowało Ministerstwo Rozwoju. Ich łączna wartość to ponad 715 milionów złotych.

Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością - dodatkowy bon w wysokości 500 zł. Bon jest ważny do 31 marca 2022 roku.

"Polskie rodziny otrzymały już 715 mln zł w postaci bonów turystycznych, które będą mogły przeznaczyć na wypoczynek w kraju aż do marca 2022 r." - czytamy we wpisie resortu rozwoju na Twitterze.

W środę ZUS poinformował, że beneficjenci wykorzystali ponad 200 tysięcy bonów turystycznych. Łączna kwota płatności to 147 milionów złotych.

Polska Organizacja Turystyczna udostępniła specjalną wyszukiwarkę, za pomocą której można sprawdzić, czy w danym obiekcie można zrealizować płatność za pomocą bonu. Podmioty turystyczne można znaleźć, wpisując ich nazwę lub przeszukując listę po miejscowości planowanego odpoczynku.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Bon turystyczny

Bon turystyczny 500 plus jest dostępny na platformie PUE ZUS. "Jeśli jesteś osobą uprawnioną, zaloguj się na swój profil na PUE ZUS. Wybierz z górnego menu zakładkę 'Ogólny' i przejdź do zakładki 'Polski Bon Turystyczny', a następnie 'Mój bon'" - wyjaśniała wcześniej Polska Organizacja Turystyczna. Profil na PUE ZUS można założyć przez bankowość elektroniczną, przez profil zaufany, przy użyciu podpisu kwalifikowanego bądź podczas wizyty w placówce ZUS.

Podczas aktywowania bonu zostaniemy poproszeni o aktualny e-mail i numer telefonu komórkowego.

Za pomocą bonu można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Bon nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze.

Autor:mb/ToL

Źródło: PAP, TVN24 Biznes

Pozostałe wiadomości