Wzrósł popyt na kredyty hipoteczne. Polacy chcą mieszkań

Pieniądze

ShutterstockRośnie liczba zapytań o kredyty mieszkaniowe

Banki i SKOK-i przesłały w sierpniu do BIK zapytania o kredyty mieszkaniowe na kwotę wyższą o 1,7 proc. niż przed rokiem, a na konsumpcyjne na kwotę niższą o 3,2 proc. - podało Biuro Informacji Kredytowej.

"Wartość BIK Indeks - Popytu na Kredyty Mieszkaniowe (BIK Indeks - PKM), który informuje o rocznej dynamice wartości wnioskowanych kredytów mieszkaniowych, wyniosła +1,7 proc. w sierpniu 2016 r. Oznacza to, że w sierpniu 2016 roku, w przeliczeniu na dzień roboczy, banki i SKOK-i przesłały do BIK zapytania o kredyty mieszkaniowe na kwotę wyższą o 1,7 proc. w porównaniu z sierpniem 2015 roku" - napisano w raporcie.

Średnia wartość indeksu od początku 2016 r. pozostaje dodatnia i wynosi +1,7 proc.

Więcej zapytań

"Wartość BIK Indeks - Popytu na Kredyty Konsumpcyjne (BIK Indeks - PKK), który informuje o rocznej dynamice wartości wnioskowanych kredytów konsumpcyjnych, wyniosła -3,2 proc. w sierpniu 2016 r. Oznacza to, że w sierpniu 2016 r., w przeliczeniu na dzień roboczy, banki i SKOK-i przesłały do BIK zapytania o kredyty konsumpcyjne na kwotę niższą o 3,2 proc. w porównaniu z sierpniem 2015 r." - napisano.

Średnia wartość indeksu od początku 2016 roku jest ujemna i wynosi -2,4 proc.

Zobacz materiał "Faktów" TVN o frankowiczach (10.09.2016):

Autor: mb / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock