Uważaj na swoje pieniądze. Duży bank ostrzega klientów przed hakerami

Pieniądze

BGŻ BNP Paribas ostrzega swoich klientów przed atakami hakerów

Przed atakami hakerskimi ostrzega swoich klientów BGŻ BNP Paribas. "Atak polega na wyłudzeniu danych kart kredytowych poprzez fałszywą stronę" - czytamy w oświadczeniu.

"Należy zwracać uwagę na poprawność adresu strony i certyfikat. Wiadomości informujące o zablokowaniu konta są fałszywe" - podkreślono w komunikacie opublikowanym w tym tygodniu.

O atakach

Atak polega na wyłudzeniu danych kart kredytowych poprzez fałszywą stronę.

"Nakłanianie do zalogowania do usług bankowości elektronicznej z wykorzystaniem linku przesłanego w mailu mają na celu wyłudzenia danych i ich użycie do dokonania nieuprawnionych operacji na kontach klienta" - ostrzega bank. "W przypadku otrzymania maila z taką informacją nigdy nie należy wykorzystywać adresu lub linku przesłanego w wiadomości email" - podkreślono. Klienci banku proszeni są o zachowywanie szczególnej ostrożności. "W przypadku zaistnienia takiej sytuacji kontakt z infolinią Banku BGŻ BNP Paribas 801 321 123, a w przypadku przekazania takich danych pilne zastrzeżenie karty kredytowej" - czytamy w komunikacie.

Nie pierwszy raz

Przypomnijmy, że to nie pierwszy atak hakerów na instytucje finansowe w ostatnim czasie.

W marcu br. celem ataków hakerów stał się bowiem mBank. Cyberprzestępcy za pomocą ataków phisingowych, tak jak w przypadku BGŻ BNP Paribas, próbowali wyłudzić dane logowania do konta i dane karty płatniczej. Podobny mechanizm cyberprzestępcy zastosowali pod koniec maja wobec klientów ING Bank Śląski.

Także w poprzednim miesiącu informowaliśmy, że cyberprzestępcy ukradli 9 mld dolarów z ekwadorskiego banku Banco del Austro.

Zobacz materiał o tym, jak się zabezpieczyć przed atakami hakerów:

Masowy atak hakerów na klientów banki. Zobacz, jak się zabezpieczyćTVN24 BiS

Autor: mb/gry / Źródło: tvn24bis.pl