Małe firmy rzuciły się na gwarancje bankowe

Pieniądze

Wikimedia (CC BY SA 3.0)BGK udzielił gwarancji de minimis na ponad 30 mld zł

Ponad 30 mld zł wyniosła wartość gwarancji de minimis udzielonych firmom przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Z tej formy pomocy skorzystało ponad 100 tys. małych i średnich firm.

Program gwarancji de minimis wystartował wiosną 2013 r., kiedy mikro-, mali i średni przedsiębiorcy zaczęli odczuwać skutki spowolnienia gospodarczego. Gwarancje miały być odpowiedzią na potrzeby firm związane z ułatwieniem dostępu do finansowania bieżącej działalności.

Pomoc dla firm

W listopadzie 2013 r. Bank Gospodarstwa Krajowego w porozumieniu z Ministerstwem Finansów rozszerzył gwarancje na kredyty inwestycyjne, by przedsiębiorcy mogli się rozwijać.

Od połowy marca 2013 r. do tej pory z programu gwarancji de minimis skorzystało 109 tys. 654 przedsiębiorców. Uzyskane od BGK gwarancje pozwoliły firmom uzyskać kredyty w wysokości 53,45 mld zł.

Gwarancje de minimis to dozwolona prawem polskim i regulacjami UE pomoc państwa dla przedsiębiorców. BGK w ramach tego programu udziela gwarancji spłaty kredytów zaciąganych przez firmy w bankach komercyjnych.

Zobacz, chłosta i obcinanie włosów bankowcom:

Chłosta i obcinanie włosów bankowcom. Oryginalne "metody motywacyjne"Youtube.com/tosuccess.me

Autor: MS / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Wikimedia (CC BY SA 3.0)