Przegląd prasy: Bank Gospodarstwa Krajowego ma nowy pomysł na biznes

TVN24 Biznes

Mieszkanie plus. Prezes BGK wyjaśnia, jak jest finansowaneTVN24 BiS
wideo 2/5

Bank Gospodarstwa Krajoweggo zamienia 16 oddziałów w centra wsparcia dla biznesu, w których będzie można uzyskać informację i dostęp do instrumentów finansowych grupy PFR - informuje poniedziałkowy "Puls Biznesu".

Jak czytamy w dzienniku, Beata Daszyńska-Muzyczka, która od niespełna roku zasiada w fotelu prezesa, ma autorski pomysł na bank.

Nowa strategia

- BGK to ważny uczestnik rozwoju gospodarczego, wspierający realizację planu Morawieckiego. Jesteśmy zbrojnym ramieniem kapitałowym państwa do wsparcia rozwoju firm w Polsce i za granicą - streszcza nową strategię pani prezes w "PB".

Jak przypomina gazeta, w ostatnich latach BGK miał tyle koncepcji działania, ile prezesów, a że zmieniali się nadzwyczaj często, to także strategia pełna była zwrotów i modyfikacji. Jeszcze siedem lat temu po części był bankiem detalicznym i oferował kredyty hipoteczne. Potem zrezygnował z biznesu i zaczął finansować firmy i samorządy. Teraz może być kolejny zwrot. Bank chce promować ofertę Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR).

- Wzmacniamy rolę naszych oddziałów, które chcemy przekształcić w regionalne centra kompetencji, służące doradztwem sektorowym i poradą w doborze instrumentów wsparcia nie tylko z BGK, ale wszystkich instytucji wchodzących w skład grupy PFR - zapowiada prezes BGK na łamach gazety.

Autor: MS / Źródło: PAP, Puls Biznesu

Źródło zdjęcia głównego: Wikimedia (CC BY SA 3.0)