Wakacyjny wysyp bankomatów. Zobacz, gdzie będzie ich najwięcej

Pieniądze

Na wakacje tylko z gotówką?TVN24 Biznes i Świat
wideo 2/4

Operatorzy sieci bankomatów instalują sezonowe urządzenia w kurortach turystycznych. Najwięcej dodatkowych bankomatów udostępni Euronet, bo aż 130 maszyn.

Do końca czerwca firma Euronet zainstaluje dodatkowych 130 urządzeń w najpopularniejszych miejscowościach wypoczynkowych w Polsce. W tym roku niebiesko-żółte urządzenia tej sieci pojawią się w 20 nowych lokalizacjach. Urządzenia sezonowe będą dostępne do końca września.

Coraz więcej

„Podobnie jak w latach ubiegłych, najwięcej maszyn zostanie zainstalowanych w kurortach nadmorskich, m.in. w Pobierowie, Łebie, Władysławowie, Dziwnówku, Rewalu, Ustroniu Morskim oraz Krynicy Morskiej. Dodatkowo, kilka maszyn zostanie zainstalowanych w Gdańsku na czas i w związku z organizowanym Jarmarkiem Św. Dominika” - informuje sieć w komunikacie. Problemów z wypłatą gotówki nie będą mieli także pasjonaci żeglarstwa śródlądowego i wypoczynku na Mazurach, bo dodatkowe maszyny Euronetu z gotówką pojawią się w sąsiedztwie popularnych portów w Giżycku, Sztynorcie, Mikołajkach czy Rucianem Nidzie. – Gotówka i łatwy dostęp do niej w dalszym ciągu są bardzo ważne, co szczególnie uwidacznia się w czasie wakacji, podczas których często nie ma możliwości płatności kartą za wypożyczenie kajaku czy lekcję windsurfingu – mówi Ewa Miziołek, dyrektor marketingu i wsparcia sprzedaży Euronet Polska i dodaje – Polacy przyzwyczaili się już do tego, że bankomaty Euronet na co dzień są zawsze „pod ręką” i oczekują wręcz obecności naszych maszyn w miejscach, do których wybierają się na urlop.

Także PKO BP

Również bank PKO BP w sezonie letnim udostępni 17 mobilnych bankomatów. Jak informuje bank osiem urządzeń już działa m.in. na Helu, we Władysławowie, Łebie, Mielnie oraz Świnoujściu. A kolejne 9 będzie działać w drugiej połowie czerwca. Urządzenia te będą funkcjonowały do końca września bądź w zależności od tego, jak sezonowo będzie występowało zapotrzebowanie na gotówkę. Dodatkowe urządzenia w miejscowościach turystycznych udostępni też sieć IT Card, która jest właścicielem bankomatów PlanetCash. Postawi ona 28 maszyn m.in. w Chałupach, Darłowie, Juracie, Łebie, Mielnie, na Helu oraz Władysławowie.

Autor: msz/gry / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock