Jeden z największych banków w Polsce zmieni nazwę

Pieniądze

Pięć opłat bankowych, o których możesz nie wiedziećtvn24bis.pl
wideo 2/4

Walne zgromadzenie Banku Zachodniego WBK zdecydowało w środę o zmianie nazwy banku na Santander Bank Polska - wynika z podjętych przez akcjonariuszy uchwał.

Akcjonariusze zdecydowali również o zmianie siedziby banku z Wrocławia na Warszawę.

Ważna zmiana

Bank poinformował w komunikacie, że formalny start rebrandingu (zmiana logo, dostosowanie oddziałów - red.) nastąpi we wrześniu, wraz z dniem rejestracji odpowiednich zmian w Krajowym Rejestrze Sądowym. Od tego momentu bank będzie działał pod nazwą Santander Bank Polska.

"Dzięki nawiązaniu do nazwy jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek bankowych w Europie i na świecie, klienci naszego banku jeszcze silniej odczują przynależność do dużej międzynarodowej grupy finansowej" - informował bank w połowie kwietnia, kiedy ogłosił plany zmiany nazwy.

Podkreślano wówczas, że bank już dziś udostępnia swoim klientom wiele rozwiązań, wypracowanych wspólnie z grupą, w oparciu o jej międzynarodowe doświadczenia, wiedzę ekspertów i potencjał rynkowy.

Właściciel giganta

BZ WBK to trzeci największy bank w Polsce. W latach 2007-2015 szefował mu obecny premier Mateusz Morawiecki. Instytucja zgromadziła na koniec ubiegłego roku ponad 132 mld 863 mln zł aktywów. Bank posiada około 4,4 mln klientów i około 100 oddziałów. Jego głównym akcjonariuszem jest hiszpański Banco Santander, pierwszy bank w strefie euro i 11. na świecie pod względem kapitalizacji.

Na czele listy największych banków w Polsce znajdują się PKO BP oraz Pekao. Tuż poza podium znalazły się mBank i ING Bank Śląski.

Autor: msz//dap / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock