Bank Pekao otwiera przedstawicielstwo w Londynie

Pieniądze

Rewolucja w bankach. Darmowe konta i kartytvn24bis
wideo 2/3

Bank Pekao otwiera swoje pierwsze przedstawicielstwo w Londynie, które ma stanowić wsparcie dla polskich firm planujących ekspansję zagraniczną. Ma też ułatwić relacje z zainteresowanymi Polską funduszami private equity oraz zwiększyć możliwości w zakresie oferty private banking - poinformował Pekao w komunikacie prasowym. Rozważamy stworzenie podobnego rodzaju przedstawicielstw w największych ośrodkach finansowych w Stanach Zjednoczonych i w Europie - dodają przedstawiciele banku.

W ostatnich latach Polacy założyli za granicą tysiące firm. Szacuje się, że w samej Wielkiej Brytanii powstało ich około 30 tysięcy. Dodatkowo wiele dużych przedsiębiorstw działających w Polsce planuje wejść na zagraniczne rynki.

Atrakcyjny rynek

- Polska staje się coraz bardziej atrakcyjnym rynkiem dla inwestorów private equity (rodzaj inwestycji kapitałowych polegający na finansowaniu firm prywatnych, które nie są jeszcze notowane na giełdzie) z Londynu, a polskie korporacje mają międzynarodowe ambicje. Chcemy być pośrednikiem globalnych powiązań w imieniu naszych klientów i inwestorów - powiedziała Roksana Ciurysek-Gedir, członek zarządu Banku Pekao nadzorująca pion bankowości prywatnej i działalność polskiego biura.

- Rozważamy stworzenie podobnego rodzaju przedstawicielstw w największych ośrodkach finansowych w Stanach Zjednoczonych i w Europie - dodał Paweł Kozyra z biura prasowego Banku Pekao. Inauguracja zagranicznego biura Pekao zbiega się z oficjalnym wejściem polskiego rynku akcji do grona rynków rozwiniętych według klasyfikacji FTSE Russell oraz z włączeniem ośmiu polskich spółek di indeksu Europe Stoxx 600. Bank Pekao wszedł do obu tych indeksów.

Bank Pekao został założony w marcu 1929 roku. Obsługuje ponad pięć milionów klientów. Od 1998 roku jest obecny na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie - notowany w ramach indeksu WIG20. Bank jest częścią grupy PZU.

Autor: tol//sta / Źródło: PAP Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock