Utrudnienia dla klientów banków. "Wypłać gotówkę, zrób niezbędne zakupy"

Autor:
mp/ams
Źródło:
TVN24 Biznes
Oszustwo "na policjanta". Policja szuka mężczyzny, który odebrał pieniądze (wideo bez dźwięku)
Oszustwo "na policjanta". Policja szuka mężczyzny, który odebrał pieniądze (wideo bez dźwięku)Lubuska policja
wideo 2/6
Lubuska policjaOszustwo "na policjanta". Policja szuka mężczyzny, który odebrał pieniędze (wideo bez dźwięku)

Bank Pekao, ING Bank Śląski, mBank, Alior Bank, Velobank (dawniej Getin Bank) - te banki zaplanowały na najbliższe dni prace serwisowe. Klienci muszą przygotować się na utrudnienia związane między innymi z dostępem do bankowości elektronicznej czy płatnościami internetowymi.

Bank Pekao

Od 17.00 w sobotę 3.12 do 8.00 w niedzielę nie będzie można składać dyspozycji i zleceń dotyczących instrumentów giełdowych oraz detalicznych obligacji skarbowych w serwisach: Pekao24Makler, Pekao24, aplikacji Pekao24Makler i PeoPay oraz na platformie eTrader Pekao.

W nocy z soboty na niedzielę, od godziny 23.30 do 6.00 nie będzie można zalogować się do serwisu Pekao24, aplikacji PeoPay,Pekao24Makler i platformy eTrader Pekao. "Pamiętaj, aby wcześniej zlecić przelewy lub inne zaplanowane operacje w bankowości elektronicznej" - zalecił bank. Karty i bankomaty mają działać prawidłowo.

ING Bank Śląski

Prace serwisowe na najbliższy weekend zaplanował również ING Bank Śląski. "W tym czasie utrudniona będzie obsługa niektórych funkcji związanych z kartami w bankowości internetowej i mobilnej Moje ING i ING Business i korzystanie z urządzeń gotówkowych. Nie będzie też można zlecać przelewów ekspresowych i na telefon BLIK" - czytamy w komunikacie banku.

W nocy z piątku na sobotę od godziny 0.00 do 2.30 nie będzie można: realizować płatności kartami w Internecie z 3DSecure, czyli tych, które są dodatkowo potwierdzane w aplikacji lub jednorazowym kodem SMS, aktywować kart, zmieniać limitów transakcyjnych, ubezpieczać kart i nadawać kodów PIN, zamówić kart płatniczych, przypisać kart do telefonu w aplikacji Moje ING Mobile, dodać kart z poziomu portfeli zewnętrznych (Apple Pay, Garmin Pay i Google Pay), wykonać operacji na rachunku karty kredytowych. Nie będą działać również pożyczki oraz procesy sprzedażowe rachunków bieżących i oszczędnościowych.

Bank poinformował, że płatności kartą w terminalach płatniczych oraz transakcje w bankomatach będą działały normalnie.

W nocy z soboty na niedzielę od 23.00 do 4.30 nie będzie można natomiast zrobić przelewu Express Elixir oraz przelewu na telefon BLIK do innego banku. W nocy z soboty na niedzielę oraz z niedzieli na poniedziałek od 0.00 do 3.00 mogą wystąpić natomiast problemy z realizacją transakcji w urządzeniach sieci ING / Planet Cash.

"W miarę możliwości wypłać gotówkę, zrób niezbędne zakupy i przelewy poza godzinami prac serwisowych. Możesz też skorzystać z innej formy płatności" - polecił bank.

mBank

Na utrudnienia muszą przygotować się także klienci mBanku. W nocy z sobotę na niedzielę w godzinach 2.30 – 7.00 klienci nie zapłacą kartą i nie wypłacą gotówki z bankomatu. Za zakupy w internecie będzie można zapłacić natomiast w godzinach 2.15 – 8.30.

Pomiędzy godziną 2.15 – 8.30 nie będzie można zalogować się na swoje konto w internecie oraz w aplikacji mobilnej. W tym samym czasie nie będzie można również złożyć żadnego wniosku.

Mogą wystąpić również problemy z usługą mLinia. "Podczas przerwy nie mamy wglądu w Twoje dane związane z bankiem, dlatego w tym czasie nie zrealizujesz żadnej operacji" - poinformował bank. "Prosimy, wszystkie ważne przelewy zleć wcześniej. Jeśli masz plany na weekend, najlepiej wypłać gotówkę" - zaapelował bank.

Alior Bank

Prace serwisowe w Alior Banku dotkną tylko klientów, którzy korzystają z usług maklerskich. "Informujemy, że ze względu na prace serwisowe od 3 grudnia 2022 (sobota) od godz. 08.00 do godz. 20.00 system maklerski będzie niedostępny" - powiadomił bank.

"Prace te nie mają wpływu na transakcje kartowe i wypłaty z bankomatów. Przepraszamy za utrudnienia. Jednocześnie informujemy, że czas niedostępności może ulec wydłużeniu, o czym będziemy informować na bieżąco" - czytamy w komunikacie.

Velobank (dawniej Getin Bank)

Prace techniczne będą prowadzone również w Velobanku (dawniej Getin Banku). Potrwają one z soboty na niedzielę (z 3 na 4 grudnia) od 23.50 do 7.00.

"Podczas przerwy: nie zalogujecie się do bankowości internetowej i mobilnej, płatności online kartą mogą być utrudnione, nie skorzystacie z BLIKA" - poinformował bank.

Będzie natomiast można: wpłacać i wypłacać gotówkę kartą z bankomatu, płacić w sklepach stacjonarnych: kartą płatniczą, zbliżeniowo telefonem (np. Apple Pay, Google Pay) lub zegarkiem, opaską (np. SwatchPAY, Garmin Pay).

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mp/ams

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości