Weekendowe utrudnienia w dostępie do konta. Jedna marka znika z rynku bankowego

TVN24 Biznes | Pieniądze

Autor:
mb/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes
TVN24 BiSPolacy chętnie płacą bezgotówkowo. Ale wciąż nie wszędzie mogą

Od najbliższej niedzieli marka T-Mobile Bankowe zniknie z rynku. W efekcie wszystkie produkty zostaną przeniesione do systemów informatycznych Alior Banku. Zmiany poprzedzi przerwa w dostępie do bankowości. Utrudnienia w najbliższy weekend czekają również klientów między innymi Banku Pekao, ING Banku Śląskiego oraz BOŚ Banku.

Bank Pekao

Z powodu prac serwisowych utrudnienia czekają klientów Bank Pekao. W nocy z soboty na niedzielę, w godzinach 2.00-4.00, mogą wystąpić trudności w korzystaniu z serwisu Pekao24, aplikacji PeoPay i usług maklerskich.

ING Bank Śląski

W nocy z niedzieli na poniedziałek, od godziny 0.30 do 1.00, prace serwisowe zaplanowano w ING Banku Śląskim.

"W tym czasie mogą występować chwilowe przerwy w realizacji transakcji wpłat i wypłat w bankomatach sieci Planet Cash/ ING" - czytamy w komunikacie.

Alior Bank i T-Mobile Bankowe

Od najbliższej niedzieli z rynku zniknie marka T-Mobile Bankowe. Zmiany poprzedzą prace serwisowe, które zaplanowano od soboty od godziny 23.00 do niedzieli do godziny 19.00.

"Dane klientów oddziału T-Mobile Usługi Bankowe zostaną przeniesione do systemów Alior Banku. Z tego powodu systemy bankowe oraz większość usług będzie niedostępna dłużej niż zwykle" - czytamy w komunikacie.

W tym czasie klienci Alior Banku nie mogli korzystać z żadnego systemu bankowości elektronicznej. Nie będzie możliwe również korzystanie z płatności internetowych "Płacę z Alior Bankiem". Ponadto w trakcie przerwy technicznej płatności Blikiem będą niedostępne.

W tym czasie wyłączony zostanie także system bankowości internetowej i mobilnej T-Mobile Usługi Bankowe i już nie zostanie przywrócony. Po zakończeniu przerwy technicznej dotychczasowi klienci T-Mobile Bankowe otrzymają dostęp do bankowości elektronicznej Alior Banku.  

BOŚ Bank

W sobotę, w godzinach 21.00-24.00, system i aplikacja mobilna BOŚBank24 oraz Usługa TeleBOŚ będą działać w ograniczonym zakresie. W tym czasie nie będą realizowane przelewy, szybkie płatności "Płać z BOŚ" oraz operacje doładowań telefonów. Ponadto infolinia banku będzie dostępna z ograniczoną funkcjonalnością.

Bank BPS

Od godziny 20.00 w piątek do godziny 2.00 w sobotę z powodu prac serwisowych prowadzonych w banku w systemie bankowości elektronicznej nie będzie możliwa realizacja zleceń.

SGB Bank

W nocy z soboty na niedzielę, w godzinach 0.00-2.00, nastąpi przerwa w dostępie do bankowości internetowej i mobilnej.

Nest Bank

W nocy z soboty na niedzielę, od godziny 22.00 do 1.00, bank będzie pracować nad usprawnieniem systemów.

W tym czasie m.in. bankowość internetowa i aplikacja mobilna działać będą w trybie przyjmowania zleceń. Oznacza to, że np. zlecenia przelewu zostaną zapisane w systemie, ale zrealizowane dopiero po zakończeniu prac. Usługa Blik będzie w tym czasie niedostępna.

Ponadto nie będzie możliwe zasilenie rachunku, do którego została wydana karta debetowa lub kredytowa, a także niedostępne będą płatności za zakupy internetowe oraz doładowania telefonu komórkowego. Jednocześnie przedstawiciele Nest Banku zapewnili, że "transakcje kartowe będą realizowane bez przeszkód".

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Autor:mb/ToL

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock