Willa Playboya sprzedana. Kupił ją sąsiad

Pieniądze


Posiadłość Playboya w Los Angeles sprzedana. Zakupił ją sąsiad Hugh Hefnera - poinformowało wydawnictwo. Cena sprzedaży nie została ujawniona.

Nowym właścicielem został miliarder i inwestor Daren Metropoulos, który zgodził się, by 90-letni Hefner mieszkał w nim przez resztę swojego życia.

Willa ma powierzchnię ponad 2 tys. metrów kwadratowych. Na jej obszarze znajduje się m.in. kilka basenów, czy kort tenisowy.

Metropoulos nie planuje większych zmian na zewnątrz. Nienaruszone mają pozostać ogrody otaczające posiadłość. Odnowienia wymagają jednak przestarzałe wnętrza.

Posiadłość należała do Hefnera od 1971 roku. Dom został wystawiony na sprzedaż za 200 mln dolarów, ale ostateczna cena sprzedaży nie została ujawniona.

Nowy właściciel

Daren Metropoulos jest synem C.Deana Metropoulosa, miliardera urodzonego w Grecji, w którego rękach w przeszłości znajdował się koncern Pabst Brewing. Nowy właściciel posiadłości jest zresztą sąsiadem Hefnera. W 2009 roku kupił bowiem dom obok niego za 18 mln dolarów, o czym informował "The Wall Street Journal".

Metropoulos jest dyrektorem firmy Metropoulos & Co., do której należy Hostess Brands.

Autor: mb/gry / Źródło: USA Today