Duży bank ostrzega część klientów. "Nie będą realizowane przelewy przychodzące"

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
Polacy chętnie płacą bezgotówkowo. Ale wciąż nie wszędzie mogą (materiał z 2019 roku)
Polacy chętnie płacą bezgotówkowo. Ale wciąż nie wszędzie mogą (materiał z 2019 roku)
TVN24 BiS
TVN24 BiSPolacy chętnie płacą bezgotówkowo. Ale wciąż nie wszędzie mogą

Alior Bank przypomina, że od najbliższego wtorku nie będą realizowane przelewy przychodzące kierowane na stare numery rachunków bankowych nadane przez SKOK Jaworzno. "Przelewy takie będą zwracane nadawcy" - wskazano w komunikacie.

Komunikat jest skierowany do klientów Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej Jaworzno, która w ubiegłym roku została przejęta przez Alior Bank.

"Kilkakrotnie informowaliśmy Państwa o nadaniu rachunkom nowych numerów od 1 czerwca 2019 r. oraz przypominaliśmy o konieczności poinformowania nadawców przelewów (tj. pracodawców, ZUS, itp.) o zmianie numerów" - wskazali przedstawiciele Alior Banku.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Alior Bank ostrzega

Pierwotnie wygaszenie starych numerów rachunków miało nastąpić 1 czerwca 2020 roku. Bank wskazał, że z uwagi na pandemię ten termin przesunięto na 1 września br.

"Prosimy niezwłocznie przekazać nadawcom nowy numer rachunku. Nowe numery rachunków otrzymali Państwo w korespondencji od nas lub mogą Państwo sprawdzić w bankowości elektronicznej, na wyciągach oraz otrzymać informację w placówce lub przez infolinię" - zaznaczyli przedstawiciele Alior Bank.

W momencie przejęcia przez Alior Bank SKOK Jaworzno miał blisko 117 tysięcy członków. Nie wiadomo, ilu z nich nadal nie zgłosiło nadawcom przelewów nowego numeru rachunku.

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości