TVN24 Biznes | Pieniądze

Weekendowe utrudnienia w bankach. "Zachęcamy do wcześniejszego wykonania ważnych płatności"

TVN24 Biznes | Pieniądze

Autor:
kris
Źródło:
TVN24 Biznes
Polacy chętnie płacą bezgotówkowo. Ale wciąż nie wszędzie mogą (materiał z 2019 roku)
Polacy chętnie płacą bezgotówkowo. Ale wciąż nie wszędzie mogą (materiał z 2019 roku)TVN24 BiS
wideo 2/3
TVN24 BiSPolacy chętnie płacą bezgotówkowo. Ale wciąż nie wszędzie mogą

Brak dostępu do bankowości internetowej i mobilnej, możliwe problemy w płatnościach kartami oraz BLIK-iem. Oto utrudnienia, na które w najbliższy weekend muszą przygotować się klienci kilku banków.

Alior Bank

Ze względu na prace serwisowe od godz. 22.00 w piątek 2 października do godz. 6.00 w sobotę 3 października mogą wystąpić chwilowe przerwy w dostępności systemu Alior Online i aplikacji Alior Mobile - poinformował w komunikacie Alior Bank.

Dodał też, że prace serwisowe nie mają wpływu na transakcje kartowe i wypłaty z bankomatów.

Bank Millennium

"W najbliższą niedzielę 4 października w godzinach od 1.00 do 4.00 w nocy przeprowadzimy prace serwisowe. W trakcie prac możliwe będą jedynie płatności z fizycznym użyciem karty płatniczej" - przekazał Bank Millennium w komunikacie.

Niedostępne mają być: Millenet i aplikacja mobilna, płatności BLIK, przelewy (w tym internetowe, natychmiastowe Express Elixir), płatności kartami w internecie (debetowe, kredytowe i korporacyjne), TeleMillennium (zlecanie transakcji).

"Zachęcamy do wcześniejszego wykonania ważnych płatności" - napisał bank.

Bank Pocztowy

Od godziny 0.30 do godziny 5.00 w niedzielę 4 października będą prowadzone prace administracyjne, w wyniku których będą występować krótkotrwałe przerwy w działaniu kart płatniczych - poinformował Bank Pocztowy.

W oddzielnym komunikacie banku czytamy też, że od godziny 22.00 w czwartek 8 października do godziny 1.00 w piątek 9 października będą prowadzone prace administracyjne. W ich wyniku "nie będzie możliwości dokonania płatności kartami w sklepach internetowych, które wymagają autoryzacji dodatkowym hasłem 3D Secure. W tym samym czasie nie będzie możliwe dołączenie karty do portfela Google Pay/Apple Pay/Garmin Pay".

Idea Bank

Jak poinformował Idea Bank, w związku z pracami modernizacyjnymi od 22.00 w piątek 2 października do godziny 6.00 w sobotę 3 października nastąpi przerwa w dostępie do bankowości internetowej Idea Cloud oraz Aplikacji Mobilnej.

ING Bank Śląski

Od godz. 0.00 do godz. 5.30 w sobotę 3 października planowane są prace serwisowe - podał ING Bank Śląski. Mogą wystąpić problemy w obsłudze funkcji kartowych w MojeING i ING Business.

Jak dodaje bank, nie będzie również można aktywować kart, zmieniać limitów transakcyjnych, ubezpieczać i nadawać kodów PIN, zamówić kart płatniczych, przypisać do telefonu kart w aplikacji Moje ING Mobile, dodać kart z poziomu portfeli zewnętrznych (Apple Pay, Garmin Pay i Google Pay), wykonać operacji na rachunku karty kredytowych, nie będą działać pożyczki oraz procesy sprzedażowe rachunków bieżących i oszczędnościowych.

"Zastrzeganie kart będzie odbywać się wyłącznie na dedykowanej infolinii. Transakcje kartą będą działały normalnie" - napisano w komunikacie.

Ponadto od 8.00 do 16.00 w sobotę 3 października planowane są prace serwisowe w obszarze aplikacji maklerskich. W związku z tym niedostępne będą moduł Makler w systemie bankowości internetowej, aplikacja ING Makler Mobile.

Natomiast od północy do 3.00 w poniedziałek 5 października w wyniku prac serwisowych mogą wystąpić problemy z realizacją transakcji wpłat w urządzeniach sieci ING/Planet Cash.

"Transakcje na wrzutniach będą w tym czasie możliwe, jednak księgowanie pojawi się na koncie w poniedziałek, 5 października, do godz. 12.00" - napisano.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Autor:kris

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości