"To naprawdę imponujący rezultat". Minister chwali się wynikami 500 plus

TVN24 Biznes

ShutterstockZłożono już ponad 2 mln wniosków o świadczenia z programu 500 plus

Złożono już ponad 2 mln wniosków o świadczenia z programu 500 plus - poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, która w czwartek podsumowała pierwszy miesiąc funkcjonowania programu.

WSZYSTKO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ O PROGRAMIE RODZINA 500 PLUS

- To naprawdę imponujący rezultat - oceniła Rafalska. - To ok. 75 proc. wniosków, na które liczymy - dodała.

Ile decyzji?

Poinformowała również, że ok. 1,5 mln to wnioski złożone w gminach, a 472 tys. złożono online. - Dotychczas wydano ponad 400 tys. decyzji o przyznaniu świadczenia i wypłacono już ponad 127 mln zł - powiedziała minister. Dodała, że najwięcej wniosków złożono w województwach mazowieckim, śląskim i wielkopolskim. - Tam też został skierowany największy strumień pieniędzy i wydanych zostało najwięcej decyzji - powiedziała. Minister oceniła równocześnie, że największymi beneficjentami są rodziny wielodzietne. Podkreśliła, że już teraz widać "radykalną poprawę sytuacji tych rodzin".

O programie

Program Rodzina 500 plus ruszył 1 kwietnia. Zgodnie z jego zapisami świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie wypłacane jest na każde drugie i kolejne dziecko, a w mniej zamożnych rodzinach również na pierwsze. Wnioski można składać m.in. w urzędach i przez internet.

Dotychczas wpłynęło już ich ponad 2 mln (przy 2,7 mln uprawnionych rodzin).

Jak wypełnić wniosek?

Ruszył program Rodzina 500 plus. Jak wypełnić wniosek? tvn24

Autor: mb / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Raporty: