TVN24 Biznes | Pieniądze

500 plus na sprzęt do nauki zdalnej. Kto może skorzystać?

TVN24 Biznes | Pieniądze

Autor:
mp
Źródło:
TVN24 Biznes
Czarnek: dzisiaj podpisuję rozporządzenie dotyczące wsparcia nauczycieli w nauce zdalnej
Czarnek: dzisiaj podpisuję rozporządzenie dotyczące wsparcia nauczycieli w nauce zdalnejMEN
wideo 2/5
MENCzarnek: dzisiaj podpisuję rozporządzenie dotyczące wsparcia nauczycieli w nauce zdalnej

Już niedługo nauczyciele będą mogli skorzystać z dofinansowania 500 złotych na sprzęt do nauki zdalnej. Do kiedy powinno się złożyć wniosek o refundację poniesionych wydatków? Na jakich zasadach będzie przyznawane świadczenie? Odpowiadamy na najważniejsze pytania.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Kto może skorzystać z dofinansowania?

Jak informuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, świadczenie przysługuje nauczycielom, w tym także dyrektorom będącym nauczycielami. Przysługuje ono zarówno osobom zatrudnionym w placówkach publicznych, jak i niepublicznych. 

500 plus dla nauczycieli nie przysługuje osobom, które prowadzą zajęcia wyłącznie w przedszkolach, oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych lub w innych formach wychowania przedszkolnego. Jeżeli jednak nauczyciel wychowania przedszkolnego prowadzi równocześnie zajęcia w innych jednostkach systemu oświaty to może się on ubiegać o dofinansowanie.

500 plus dla nauczycieli - jaki dowód zapłaty?

500 plus dla nauczycieli będzie wypłacone na podstawie dowodu zakupu sprzętu. Dofinansowanie nie może być wyższe niż 500 zł.

MEN podkreśla, że "jeżeli zakup sprzętu nastąpił od 1 września do 20 listopada i brak jest imiennego dowodu zakupu to do wniosku dołącza się oryginał lub kopię paragonu oraz wypełnia się oświadczenie, że paragon dotyczy zakupionego sprzętu, oprogramowania lub usługi, wskazanych we wniosku".

Wszystkie zakupy po 20 listopada nauczyciel musi już udokumentować imiennym dowodem zakupu.

500 plus dla nauczycieli - wnioski

Wniosek o 500 plus dla nauczycieli należy złożyć najpóźniej do 7 grudnia. Dofinansowanie zostanie wypłacone najpóźniej do 31 grudnia.

Do 7 grudnia nauczycieli musi złożyć wniosek do dyrektora szkoły, następnie do 11 grudnia dyrektor przekazuje dalej zbiorczą listę nauczycieli uprawnionych do wypłaty.

WZÓR WNIOSKU DLA NAUCZYCIELA

Na co można otrzymać dofinansowanie 500 plus?

Dofinansowanie można otrzymać między innymi na zakup komputera stacjonarnego, monitora, klawiatury, tabletu, oprogramowania komputerowego, smartfona, mikrofonu lub słuchawek, drukarki, skanera, kamerki internetowej, czy routera.

Na co można otrzymać dofinansowanie?MEN

W ramach programu będzie można także otrzymać pieniądze na zrefundowanie opłat za internet.

Refundacji podlegają zakupy dokonane pomiędzy 1 września a 7 grudnia.

Autor:mp

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości