Pieniądze

Pieniądze

- Gdyby żył Steve Jobs, to wówczas byłby realizowany projekt iCar - mówi Mickey Drexler, dyrektor generalny firmy Apple. - Samochody dają niezwykłą okazję do realizacji świetnych projektów. Business Insider stwierdził, że nie można wykluczyć, że amerykański gigant pracuje nad koncepcją własnego auta. Po spekulacjach dotyczących pracy Apple'a nad własnym modelem samochodu, wczoraj akcje koncernu podrożały na giełdzie w Nowym Jorku o 1,9 proc.

Przeciętne wynagrodzenie wzrosło w 2014 roku w stosunku do roku 2013 o 3,4 proc. - podał we wtorek Główny Urząd Statystyczny. W IV kwartale ubiegłego roku przeciętne wynagrodzenie, według GUS, wynosiło 3942,67 zł, co oznacza, że wzrosło o 3,1 proc. rdr.

Nie mamy obecnie do czynienia z typowym kapitalizmem; w wyniku rozwoju technologii cyfrowych, pozwalających na nowe formy komunikacji między ludźmi wkraczamy w coś znacznie gorszego - centralnie zarządzaną ekonomię dzielenia się - mówili eksperci podczas panelu w Berlinie.

Bezrobocie w Polsce w styczniu wzrosło do 12,1 proc. - podało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. W urzędach pracy zarejestrowanych było 1 919,5 tys. osób. W grudniu stopa bezrobocia wynosiła 11,5 proc.

Polacy są w czołówce Unii Europejskiej jeśli chodzi o czas spędzony w pracy. Ale pod względem wydajności jesteśmy w ogonie Europy, nasza produktywność jest trzykrotnie mniejsza niż unijna średnia – pisze poniedziałkowy "Dziennik Gazeta Prawna".