Dodatkowe pieniądze na dziecko. Ruszają pierwsze wypłaty

Autor:
mp/ToL
Źródło:
PAP
Donald Tusk:  tylko tacy ludzie jak my, są w stanie uratować 500 plus
Donald Tusk: tylko tacy ludzie jak my, są w stanie uratować 500 plustvn24
wideo 2/6
tvn24Donald Tusk: tylko tacy ludzie jak my, są w stanie uratować 500 plus

Ruszają wypłaty pieniędzy z programu "Dobry start", znanego też jako 300 plus. Jak poinformowała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg,w poniedziałek 112 tysięcy dzieci otrzyma wsparcie na zakup podręczników i przyborów szkolnych na łączną kwotę 33 milionów złotych.

Wnioski o "Dobry start" na rok szkolny 2022/2023 można składać od 1 lipca 2022 r. do 30 listopada 2022 r.

300 plus. Kiedy ruszą wypłaty?

Pierwsze wypłaty świadczeń ruszą w poniedziałek 18 lipca. - Ruszamy z wypłatą pierwszych wyprawek szkolnych w ramach programu "Dobry start". W najbliższy poniedziałek 112 tys. dzieci otrzyma wsparcie na zakup podręczników i przyborów szkolnych. Tylko w poniedziałek do rodziców trafi 33 mln zł - przekazała minister rodziny Marlena Maląg.

Przypomniała, że wnioski o świadczenie można składać tylko za pośrednictwem kanałów elektronicznych – portalu Empatia Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, Platformy Usług Elektronicznych ZUS czy bankowości elektronicznej.

- Do tej pory rodzice złożyli ponad 1,35 mln wniosków obejmujących blisko 1,92 mln dzieci - poinformowała szefowa MRiPS.

300 plus - wnioski. "Procedura przebiega płynnie"

Zapewniła, że procedura rozpatrywania wniosków przebiega płynnie, a do tej pory świadczenie zostało przyznane na ponad 710 tys. dzieci. - Działamy sprawnie, żeby pieniądze jak najszybciej trafiały na konta rodziców - podkreśliła minister Maląg.

W tym roku na realizację programu zaplanowano 1,33 mld zł.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mp/ToL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości