Wiceminister zapowiada "pakiet mieszkaniowy"

TVN24 Biznes | Nieruchomości

Autor:
kris
Źródło:
PAP
Bartosz Turek o sytuacji na rynku mieszkaniowymTVN24 Biznes
wideo 2/2
TVN24 BiznesBartosz Turek o sytuacji na rynku mieszkaniowym

Chcemy pobudzić gminne i miejskie spółki do budowy tańszych mieszkań. W tym celu w najbliższym tygodniu zaprezentujemy pakiet rozwiązań i zachęt finansowych - zapowiedział wiceminister rozwoju Robert Nowicki.

- Chcemy dać impuls dla rozwoju budownictwa czynszowego, społecznego - powiedział Nowicki. Podkreślił, że będzie to również impuls do rozwoju całej gospodarki dotkniętej przez pandemię.

- Wprowadzimy pakiet rozwiązań i zachęt finansowych, który pobudzi gminne, miejskie spółki do budowy tańszych mieszkań - zapowiedział.

Budowlanka w dobrej kondycji

Wiceszef resortu rozwoju zaznaczył, że skutki pandemii koronawirusa dotykają całe społeczeństwo. W dobrej kondycji - jak ocenił - jest natomiast branża budowlana, co "napawa optymizmem". Przypomniał, że według ostatnich danych GUS produkcja budowlana wzrosła w marcu o 3,7 proc. rok do roku.

- Chcemy utrzymać ten trend. Służyć temu będzie między innymi pakiet mieszkaniowy. Obejmie on też wsparcie finansowe dla rodzin i gospodarstw domowych - podkreślił. Mają to być np. wyższe dodatki mieszkaniowe dla najemców dotkniętych skutkami epidemii COVID-19.

Szczegóły rozwiązań zaprezentujemy w tym tygodniu

Wyniki budownictwa mieszkaniowego w marcu 2020 rokuHRE Investments

Autor:kris

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24