Zarabia na śpiewaniu i nieruchomościach. Sting sprzedał apartament w "bunkrze dla milionerów"

Nieruchomości

Prezentacja domu na kółkach
wideo 2/5

Gordon Sumner, znany bardziej jako Sting, oraz jego żona Trudie Styler wreszcie znaleźli kupca na swój luksusowy apartament, położony w jednej z najbardziej prestiżowych lokalizacji Nowego Jorku. Jak informuje "New York Post", dwupoziomowy penthouse został sprzedany za około 50 milionów dolarów. Nabywcą jest anonimowa osoba z zagranicy.

Para kupiła apartament w 2008 roku za prawie 27 milionów dolarów. Znajduje się on w budynku położonym w Upper West Side, jednej z dzielnic Manhattanu, tuż przy Central Parku, pod adresem (15 Central Park West), o którym potocznie mówi się, że "jest jednym z najpotężniejszych na całym świecie". Nieruchomość nazywana jest również "bunkrem dla milionerów".

Potężny przepych

Mieszkanie piosenkarza i producentki, do którego prowadzi prywatna winda, zajmuje dwie kondygnacje (na 16. i 17. piętrze). Jego całkowita powierzchnia wynosi ponad 501 m.kw. Wnętrza zostały zaprojektowane przez Lee F. Mindela z Shelton, Mindel & Associates.

SPACER PO CENTRAL PARK WEST

Znajdziemy tam cztery sypialnie, sześć łazienek, dwie garderoby, kuchnie z dwiema lodówkami, czterema piecami i trzema zmywarkami. Stojąc na podgrzewanym tarasie o powierzchni 37 m. kw., można podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę "Wielkiego Jabłka".

Jedna z sypialnisothebysrealty.com

W samym budynku znajduje się też garaż, centrum fitness, basen, sala projekcyjna, biblioteka oraz całodobowa recepcja z portierem. Te udogodnienia jednak słono kosztują; za ich utrzymanie trzeba płacić co miesiąc prawie 11 tysięcy dolarów.

Dla znanych i bogatych

Mieszkania w tym samym budynku kupili również aktorzy Denzel Washington i Robert de Niro, prezes Goldman Sachs Lloyd Blankfein, rosyjski oligarcha Dmitrij Rybołowlew oraz projektant mody Elie Tahari.

Małżeństwo wystawiło mieszkanie na sprzedaż w maju za 56 milionów dolarów. Choć cena sprzedaży jest niższa od ofertowej, to i tak parze udało się zarobić na nim niemal dwa razy tyle, co zainwestowali.

Kuchniasothebysrealty.com

Autor: tol/gry / Źródło: Variety, New York Post

Źródło zdjęcia głównego: Google Maps