Poznaj najlepsze agencje nieruchomości w Polsce – ruszył konkurs Lider Nieruchomości Otodom

mat. prasoweGłówne

Lider Nieruchomości Otodom to pierwszy i jedyny tego rodzaju konkurs w branży. Dzięki niemu poznajemy najlepsze agencje nieruchomości w Polsce, które wyróżniają się najwyższą jakością świadczonych usług, inspirują do nieustannego rozwoju i wyznaczają nowe standardy na rynku.

Rynek nieruchomości to niezwykle dynamiczna branża, która wymaga ciągłego śledzenia trendów, podnoszenia kompetencji i aktualizacji wiedzy. Otodom – najpopularniejszy serwis z nieruchomościami w Polsce – organizuje konkurs, którego celem jest wyłonienie najlepszych agencji nieruchomości oraz promowanie dobrych praktyk, które wpływają na profesjonalizację branży i przekładają się na kreowanie pozytywnego wizerunku agentów nieruchomości.

Polacy lubią agentów nieruchomości

Współpraca z agentem nieruchomości to możliwość skorzystania z bezpiecznego i profesjonalnego wsparcia w bardzo ważnej decyzji, jaką jest kupno czy sprzedaż domu lub mieszkania. Ten fakt docenia ponad połowa Polaków. Wyniki badania "Wizerunek pośrednika nieruchomości" zrealizowanego przez agencję badawczą IQS na zlecenie Otodom mówią, że 56 proc. Polaków, którzy kiedykolwiek skorzystali z usług agenta nieruchomości, ocenia dobrze współpracę z nim. Jeszcze więcej osób, bowiem niemal 60 proc., chciałoby podjąć ją ponownie.

mat. prasowe

Kluczem do poprawy wizerunku agentów jest profesjonalizm i budowanie zaufania poprzez merytoryczną i rzetelną współpracę z klientem. Według badań, przedstawiciele branży kojarzeni są przede wszystkim z zaangażowaniem (59 proc.), byciem pomocnym (58 proc.) oraz profesjonalizmem (57 proc.). Potwierdzają to także laureaci ubiegłorocznej edycji konkursu Lider Nieruchomości Otodom.

- Nie wyobrażam sobie współpracy z klientem, która nie jest oparta na zaufaniu. Postawa agenta mająca silne podstawy w etyce zawodowej to jeden z kluczy do porozumienia. Uczciwość to również odpowiednie zaangażowanie oraz indywidualne podejście do potrzeb klienta. Każdy lubi być traktowany wyjątkowo, prawda? - mówi Przemysław Święch z agencji Verso Nieruchomości we Wrocławiu – Lider Nieruchomości Otodom 2020 w województwie dolnośląskim.

Klienci oczekują od specjalistów doskonałej znajomości branży i wyczucia rynku, które świadczą o wysokich standardach ich pracy. Agenci nieruchomości potwierdzają, że kluczowa jest elastyczność – umiejętność dopasowania się do zmieniającej się sytuacji, ale też do charakteru i preferowanego sposobu współpracy klienta.

- Profesjonalny agent stawia na partnerską relację z klientami. Nie uda się jej zbudować bez uczciwości i transparentności. Przepis na sukces? Słuchać i zrozumieć czego klient potrzebuje. Równolegle dbać o ciągły rozwój kompetencji – rynek się zmienia, bez aktualizacji swojej wiedzy z różnych obszarów od ekonomii po prawo czy architekturę, agent nie będzie prawdziwym partnerem dla klienta – wyjaśnia Jakub Kawa z agencji Galeria Nieruchomości, która otrzymała tytuł Lidera Nieruchomości Otodom 2020 w województwie pomorskim.

mat. prasowe

Gala finałowa organizowana przez TVN

Liderów Nieruchomości Otodom 2021 poznamy już w marcu podczas gali organizowanej wspólnie z TVN. Widzowie będą mogli oglądać ją bezpłatnie na kanale YouTube TVN. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwa niezależna agencja badawcza IQS. Podzielone na trzy etapy badanie, zostało zaprojektowane w taki sposób, aby mogły wziąć w nim udział zarówno małe, jak i duże biura nieruchomości. Analiza przeprowadzona zostanie w oparciu o algorytm opracowany specjalnie w tym celu, który określi liderów niezależnie od tego czy prowadzą działalność w metropoliach czy małych miejscowościach.

- Dostrzegamy, jak szybko branża nieruchomości w Polsce się rozwija. To wymaga od osób zajmujących się pośrednictwem bardzo rzetelnej wiedzy, ciągłej inwestycji w rozwój swoich kompetencji oraz otwartości na zmiany. Wszystkim nam zależy na tym, żeby branża profesjonalizowała się. Między innymi taki cel przyświecał zainicjowaniu konkursu Lider Nieruchomości Otodom – podkreśla Anna Michałkiewicz, koordynator projektu Lider Nieruchomości Otodom. – Jak widać, ciężka praca każdego z nas procentuje – coraz więcej Polaków docenia pracę agentów nieruchomości. Jednak nie spoczywamy na laurach. Razem ze zwycięzcami nadchodzącej edycji, zbierzemy najlepsze praktyki, które będą stanowiły rodzaj drogowskazu dla całej branży.

Zwycięzcy konkursu mają wyznaczać nowe standardy w branży i promować dobre praktyki w zawodzie agenta nieruchomości. Jak zauważają sami przedstawiciele zawodu, jest to szczególnie istotne na rynku nieruchomości, który jest szczególnie dynamiczny, a w dodatku wymaga posiadania wielu kompetencji.

- Wsłuchiwanie się w potrzeby klienta, ciągły rozwój, czyli m.in. szkolenia, konferencje, dostęp do najnowszych raportów nt. rynku, śledzenie trendów, umiejętność szybkiej adaptacji do warunków rynkowych i wykorzystywanie nowinek technologicznych – to najlepsze sposoby na to, by skutecznie odpowiadać na różnorodne i często zmieniające się wymagania klientów – wymienia Agnieszka Łukaszewska z LCM Nieruchomości, Lider Nieruchomości 2020 w województwie kujawsko-pomorskim.

Już teraz przedstawiciele branży mogą zgłaszać się do udziału w tegorocznej edycji konkursu Lider Nieruchomości Otodom 2021.

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe

Pozostałe wiadomości