Przybywa chętnych na kredyty mieszkaniowe

Nieruchomości

Sejm przyjął ustawę o kredycie hipotecznymSejm RP
wideo 2/6

Banki i SKOK-i przesłały w marcu do Biura Informacji Kredytowej zapytania o kredyty mieszkaniowe na kwotę wyższą o 1,9 proc. niż przed rokiem, a na konsumpcyjne o 9,4 proc.

Biuro Informacji Kredytowej podało, że lutym tego roku wzrósł popyt na kredyty mieszkaniowe.

Wzrost popytu

"Zgodnie z przewidywaniami w lutym i marcu zaobserwowaliśmy stabilizację popytu na kredyty mieszkaniowe na poziomach zbliżonych do ubiegłego roku. (...) Pozytywnym jest to, że po rewelacyjnym styczniu, w lutym i marcu łączna wartość wnioskowanych kredytów przewyższała poziomy ubiegłoroczne i należy traktować to jako dobrą zapowiedź wyników sprzedaży kredytów mieszkaniowych za cały I kwartał 2017 r." - napisano w komentarzu BIK.

Dobre wyniki

"Marzec okazał się bardzo dobry pod względem popytu na kredyty konsumpcyjne w odniesieniu do stycznia i lutego br., co jest zjawiskiem sezonowym, ale również w porównaniu do marca ubiegłego roku. (...) Biorąc pod uwagę zwiększony popyt na kredyty konsumpcyjne oraz korzystną liczbę dni roboczych w minionym miesiącu, spodziewamy się dobrych wyników sprzedaży kredytów konsumpcyjnych w marcu br." - dodano.

Jak dobrze sprzedać mieszkanie? Zobacz materiał wideo:

Jak dobrze sprzedać mieszkanie? Zdradzają agenci nieruchomości

Autor: jb / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock