Przegląd prasy: Polski Manhattan może być pusty

ShutterstockW Warszawie powstaje ponad 700 tys. mkw. biur

W Warszawie powstaje ponad 700 tys. mkw. biur. Po kryzysie deweloperzy są wygłodniali i budują na potęgę. Ale nie wszystko wynajmą - pisze "Rzeczpospolita".

Stolica zmienia się w ogromy plac budowy. Jak grzyby po deszczu wyrastają nowe osiedla mieszkaniowe. W górę pnie się też Warszawa biurowa.

Jakie prognozy?

Jak podaje dyrektor w dziale badań rynku i doradztwa JLL Mateusz Polkowski, całkowita podaż nowoczesnej powierzchni biurowej w stolicy na koniec 2015 roku to ok. 4,66 mln mkw. Średni wskaźnik pustostanów wynosił ok. 12,3 proc. - pisze gazeta. Z analiz JLL wynika, że w stolicy powstaje ponad 700 tys. mkw. biur, z czego ok. 400 tys. mkw. może trafić na rynek jeszcze w tym roku. Specjaliści uważają, że w 2016 r. ukończonych ma być ok. 30 biurowców o łącznej powierzchni ponad 450 tys. mkw. To ponad 60 proc. więcej niż średnia podaż w ostatnich pięciu latach. - Warszawa cieszy się ogromnym zainteresowaniem najemców. W 2015 roku w stołecznym rynku biurowym podpisano umowy najmu na rekordowe 834 tys. mkw. - tłumaczy Polkowski, zwracając jednak uwagę na ogromną konkurencję na rynku.

Kiedy nie musimy płacić podatku przy sprzedaży nieruchomości?

Kiedy nie musimy płacić podatku przy sprzedaży nieruchomości?
Kiedy nie musimy płacić podatku przy sprzedaży nieruchomości?

Autor: mb / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości