Przegląd prasy. Inwestorzy ulokowali w nieruchomościach hotelowych 340 mln euro

Nieruchomości

Jak dobrze sprzedać mieszkanie? Zdradzają agenci nieruchomości
wideo 2/3

W 2017 r. inwestorzy ulokowali w nieruchomościach hotelowych w Polsce rekordowe 340 mln euro - podaje czwartkowy "Puls Biznesu".

"Miniony rok był najlepszy w historii rynku hotelowego w Polsce, zarówno jeśli chodzi o liczbę, jak i o wartość przeprowadzonych na nim transakcji" - podaje Puls Biznesu.

Najwięcej w historii

"Łączna wartość inwestycji w hotele wyniosła w 2017 roku 340 mln euro, czyli najwięcej w historii" - podano w gazecie. - Inwestorzy coraz chętniej angażują kapitał w tego typu aktywa w Polsce. (...) Dobra koniunktura w gospodarce i rosnąca atrakcyjność Polski dla turystów pozytywnie wpływają na wynajem pokoi i sprzedaż usług, zarówno klientom biznesowym, jak i gościom indywidualnym - zauważył cytowany przez gazetę dyrektor w dziale doradztwa inwestycyjnego Savills Marek Paczuski.

Coraz więcej

"Analitycy spodziewają się, że zainteresowanie hotelami nad Wisłą się utrzyma" - dodano. "Według szacunków firmy Walter Herz, w 2018 r. w Polsce przybędzie kilkanaście tysięcy miejsc noclegowych" - napisano w gazecie. "Największy potencjał ma Warszawa, która w najbliższych trzech latach wzbogaci się o ponad 5 tys. pokoi" - dodano.

Autor: msz / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: pexels.com