Nieruchomości

Mieszkania komunalne dostaną dofinansowanie

Nieruchomości

[object Object]
Rusza budowa tanich mieszkań w GdyniTVN24 BiS
wideo 2/4

Bank Gospodarstwa Krajowego zakończył pod koniec czerwca nabór wniosków w rządowym programie finansowego wsparcia budownictwa socjalnego i komunalnego. W tak zwanej "wiosennej" edycji 88 wniosków uzyska bezzwrotne dotacje na łączną kwotę ponad 90 milionów złotych - poinformował bank w piątkowym komunikacie.

Powstaną 1622 lokale a łączna wartość wszystkich inwestycji zakwalifikowanych do udzielenia finansowego wsparcia to ponad 233 miliony złotych. W porównaniu do poprzedniej wiosennej edycji, wartość zakwalifikowanych wniosków wzrosła o 3 procent. Od początku funkcjonowania programu powstało już 14 tys. mieszkań oraz ponad tysiąc miejsc w noclegowniach i domach dla bezdomnych.

Jakie dofinansowanie

Rządowy program finansowego wsparcia budownictwa socjalnego i komunalnego już od 10 lat przyczynia się do wzrostu liczby tworzonych lokali socjalnych, mieszkań komunalnych, chronionych, jak również noclegowni i domów dla bezdomnych. Dotychczas BGK przyznał jednostkom samorządu terytorialnego i organizacjom pożytku publicznego środki z bezzwrotnej dotacji w łącznej wysokości ponad 935 mln zł, co pozwoliło na realizację 1372 przedsięwzięć o łącznej wartości blisko 2,85 mld złotych.

Autor: mb/ms / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości