Ten projekt jest kosmiczny, dom powstanie naprawdę. Musisz to zobaczyć

Nieruchomości

Open Platform for ArchitectureBudowa Casa Brutale ma zakończyć się do 2018 roku

Niezwykły projekt holenderskiego projektanta podbił internet, a teraz ma stać się rzeczywistością. Budowa domu wewnątrz klifu, wraz z przezroczystym basenem na dachu i widokiem na morze, ma zakończyć się w 2018 roku w Libanie.

Casa Brutale zostało zaprojektowane przez holenderskie biuro architektoniczne Open Platform for Architecture (OPA).

O inwestycji

Jak poinformowali autorzy projektu, budowa domu o powierzchni 82 m kw. będzie kosztowała 2,5 mln dolarów i zostanie zrealizowana w stolicy Libanu Bejrucie na wysokości 1600 m n.p.m. z pięknym widokiem na morze. "Casa Brutale redefiniuje harmonijne współistnienie człowieka i przyrody w poetyckim hołdzie czystym brutalności" - opisuje niezwykły projekt OPA.

Projekt ma przypominać, już istniejący, dom Casa Malaparte, zbudowany na klifie z widokiem na Zatokę Salerno we Włoszech.

Budowa Casa Brutale ma zakończyć się w 2018 roku.

Projekt podbił internet. Współzałożyciel OPA Laertis-Antonios Ando Vassiliou przyznał w rozmowie z ArchDaily, że tak duże zainteresowanie projektem pomogło w znalezieniu inwestora. Jak poinformowano już w marcu, nowatorska inwestycja będzie realizowana przy współpracy z inżynierem Alexem Demirdjianem, dyrektorem libańskiego oddziału Demco Properties.

Podróż dokoła świata:

Podróż poślubna jak marzenie. "To początek naszego pomysłu na życie"TVN24 BiS

Autor: mb/gry / Źródło: CNN

Źródło zdjęcia głównego: Open Platform for Architecture