Brakuje mieszkań dla najbogatszych. Wyprzedały się po kryzysie

Nieruchomości

hoteltourdauvergne.comDeweloperzy dopiero budują kolejne mieszkania o wysokim standardzie i cenie

W 2014 r. sprzedano w Polsce prawie 3 tys. mieszkań wartości co najmniej milion złotych. To mniej niż przed rokiem, bo... milionerzy nie mają w czym wybierać - czytamy w "Pulsie Biznesu".

Jak wynika z danych Cenatorium, technologicznej firmy z portfela Mariana Owerko, która zbiera i opracowuje informacje o nieruchomościowych transakcjach na podstawie aktów notarialnych, spada liczba transakcji dotyczących najdroższych lokali.

Wyprzedały się

Do połowy grudnia zarejestrowali 2949 umów opiewających na co najmniej 1 mln zł. To o ponad 60 proc mniej niż przed rokiem. Zdaniem prezesa Cenatorium Mariusza Kurzaca, po kryzysie większe lokale miały dobre ceny i się wyprzedały, a deweloperzy dopiero budują kolejne mieszkania o wysokim standardzie i cenie.

Już po raz drugi z kolei w Rezydencji Parkowa, mieszkaniowej inwestycji w sąsiedztwie warszawskich Łazienek, padł roczny rekord cenowy na rynku mieszkaniowym w Polsce - 36 tys. zł za mkw. Zamożny inwestor za dwa apartamenty o powierzchni 78 mkw. i 100 mkw. zapłacił 6,4 mln zł.

Autor: tol / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: hoteltourdauvergne.com